A nap számadata: 4354 szombathelyi háztartás jelentkezett az ingyenes LED-csere programra

Farkas Bazsi 2023-01-16 18:40:42
58 ezer 267 darab izzót osztanak ki ingyenesen.

2023. január 15-ével lezárult Szombathelyen az ingyenes lakossági LED-csere programra való regisztrációs lehetőség, amelyben a hagyományos, nagyobb energiaigényű villanykörtéket lehet modern, takarékos fényforrásokra cserélni. Mint ahogy arról többször beszámoltunk: a korszerűbb izzók alacsonyabb villanyszámlát, éves szinten így pedig akár 50 ezer forintos megtakarítást is jelenthetnek a szombathelyi családoknak - írja a szombathelyi városháza szerkesztőségünkhöz eljutatott közleménye.

A CYEB Energiamegoldások Kft. adatai szerint 2022. december 1-től összesen 4354 szombathelyi háztartás jelentkezett a programra és tavasszal 58 ezer 267 darab izzót oszt ki ingyenesen az önkormányzat az igénylőknek.

Arról, hogy az egyes átvételi pontokon pontosan mikor lesz lehetőség a fényforrások átvételére, időben adunk részletes tájékoztatást, de terveink szerint erre idén tavaszig sor fog kerülni Szombathelyen.

Szólj hozzá!

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.