Úgy tűnik a központból oszlatták fel a győri Fidelitast

Pintér Bence 2023-01-12 08:29:00
Az okokról egyelőre nem tudni semmit.

Lapunk két, egymástól független forrástól úgy értesült, hogy

a központi Fidelitas úgy döntött, feloszlatja a kormánypárti ifjúsági szervezet győri alapszervezetét.

Hogy ennek pontosan mi volt az oka, azt nem tudjuk, de annyi biztos, hogy a Facebookról eltűnt a győri Fidelitas még pár nappal ezelőtt is élő Facebook-oldala (tárolt változat itt). Ezen még decemberben is a győri Fidelitas vezetését 2021 végén átvevő, Fekete Dávid volt alpolgármester köréhez köthető Pusztai Gábor posztjait osztották meg arról, mekkora eredményeket ért el elnöksége alatt a győri szervezet. 

Pusztai Gábor leváltásáról a szervezet éléről már keringtek egyébként hírek a városban – amelyeket nem erősített meg a Fidelitas, bár nem is cáfolta azokat. Októberben Pusztai lemondott a Győri Önkormányzat Közigazgatási és Közrendvédelmi Bizottságának külsős tagjai közül, helyére egy bizonyos Holczer Eszter ült be. Lapunkhoz eljutó információk szerint személyes ellentétek vezethettek az alapszervezet feloszlatásához.

Pusztai és a győri Fidelitas-hoz köthető fiatalok egyébként az elmúlt hónapokban nagyon aktívak lettek Dézsi Csaba András Facebook-posztjai alatt,

rengeteget kommenteltek, nemrég Dézsi Doki a polgármesterünk nevű rajongói Facebook-oldalt is indítottak. Ez egyébként még most is él.

Csütörtökön megkérdeztük az ügyről a Fidelitas központját, de egyelőre nem kaptunk választ.

Szólj hozzá!

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.