Kamarai elnök: A generációváltás elmaradása is oka a legendás győri helyek bezárásának

Pintér Bence 2023-01-09 18:27:00
Pintér-Péntek Imre megyei Iparkamara-elnök szerint egy-egy fiatalabb cégvezető könnyebben alkalmazkodik az új helyzetekhez.

Pintér-Péntek Imre, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke volt a GyőrPlusz televízió vendége. Pintér-Pénteket a Győrben az elmúlt hónapokban bezárást bejelentő Benedetto cukrászda és Arrabon ételbár mentén is kérdezték a válságról, mire az iparkamarai elnök kifejtette:

bár nem ismeri részletesen az eseteket, szerinte a generációváltás elmaradása is probléma lehet a cégvezetésben,

hiszen szerinte egy fiatalabb cégvezető könnyebben tud alkalmazkodni új helyzetekhez. Szerinte ezt „rá lehet fogni” az energiaválságra, de igaz az is, hogy ha valaki harminc évig csinált valakit, akkor már csak élvezni akarja ennek a gyümölcsét.

Elmondta azt is: Magyarországon belül jó helyzetben van a megye, de a megyei munkavállalókra nagyon jelentős hatással van a pozsonyi és bécsi régió, ahol nagyon keresett a magyar munkaerő, és amelyek gazdaságilag nagyon erősek. Azt mondta: 2024-re várja, hogy újra megindul a világgazdaság, akkor kell majd nagyon észnél lenni. Igyekeznek erre figyelni a kamaránál is, kulcsfontosságú feladatnak tartják a kis- és középvállalkozások versenyképességének fenntartását.

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.