Távozott a Vas Népétől a főszerkesztő-helyettes

Farkas Bazsi 2023-01-05 10:47:48
December végén búcsúzott a szerkesztőségtől Nagy Ildikó.

Egyre fogy a Vas Népe szerkesztőségi létszáma. December végén búcsúzott el a laptól Nagy Ildikó főszerkesztő-helyettes. 

Ezzel egy időben jelent meg az újság online kiadásán, hogy újságírót keres a lap. Felsőfokú végzettség vagy újságírói végzettség vagy legalább 5 éves újságírói tapasztalat - írják az elvárások között.

A megyei lapok példányszáma, a nyomtatott sajtó egészével, jó ideje mélyrepülésben van. A Vas Népe tavaly már a napi 25 ezer leadott példányszámot sem érte el.

Egyes forrásokból olyan híreket is hallottunk, hogy komolyan felmerült, hogy a lap szombathelyi, Széll Kálmán utcai irodaházát bezárnák, az újságírók pedig home officeban dolgoznának tovább. De úgy értesültünk, hogy az is felmerült, hogy mivel a jelenlegi számok mellett a Vas Népe nyomtatása csak veszteséget termel, így megszüntetik a papír alapú lapot és csakis online folytatódik a munka.

Egyelőre azonban ilyen bejelentés hivatalosan nem történt. 

Szólj hozzá!

Lázár János busszal érkezett Sárvárra

Egy zsáktelepülésről, Csánigról tömeg közlekedett a miniszter, de azt nem tudjuk, hogy oda hogy jutott el.

Hogyan élik túl a kapcsolatok az édeshármast?

A Reddit egyik kérdése elég figyelemfelkeltő volt nemrég: milyen tapasztalatokkal gazdagodtak azok a férfiak, akik már kipróbálták az édeshármast párkapcsolatuk során?

Autómosó alkatrészeit lopta el egy férfi Győr mellett

És nem azért, hogy a saját kocsiját mossa le velük.

Rába Kálmán váltja Bana Tibort a Vas megyei közgyűlésben

Sorcsere a Közösen Vas Megyéért Egyesületben.

Tippek a tárgyaid biztonságos tárolásához

Sokunk találkozott már azzal a helyzettel, hogy szűkös hely miatt raktárbérlésen gondolkodott. De hogyan tudod biztosítani, hogy a tulajdonod biztonságban legyen? Az alábbi ötletek segítenek abban, hogy hatékonyan őrizd meg az értékeidet.

Meglévő webtárhely: biztonság vagy kockázat?

Sok vállalkozás működtet már weboldalt, de amikor jön a megújítás vagy új oldal építése, az igazi kérdés, hogy használható-e a korábbi tárhely. Ilyenkor gyakran kiderül, hogy a hozzáférés nem teljes körű – hiányzik a CPanel vagy más adminfelület, ami akadályozhatja a további fejlesztéseket.

Fedezd fel a vetex anyagok sokoldalúságát!

Amikor ruhák vagy textíliák tervezésébe kezdesz, talán eszedbe sem jut, hogy milyen fontos szerepet játszanak a vetexek. Ezek az anyagok akkor mutatják meg igazi erősségeiket, amikor megfelelő tartást szeretnél adni a készülő ruhadaraboknak.

Újabb letartóztatás a Szőlő utcai javítóintézetben történt bántalmazások ügyében

Egy további személy egy hónapig tartó letartóztatását rendelte el a Budai Központi Kerületi Bíróság Szőlő utcai ügyben.

Megdöbbentő, eltitkolt jelentésről beszélt Magyar Péter, amit még ma nyilvánosságra fog hozni

Az állami gondozásban élő gyermekeket érő visszaélésekről készült, eddig nyilvánosság elől elzárt dokumentumról számolt be a TISZA Párt elnöke.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint míg Brüsszel a multikat védi, addig a kormány az árrés-stopot

Az Európai Bizottság bírálata ellenére a kabinet meghosszabbította és kiterjesztette az intézkedést.

Rekordmennyiségben ajánlunk programot a hétvégére

Advent harmadik hetében is van mit csinálni Győrben. 

Győri ovisok kreativitását díjazták a „Passzold vissza, tesó!” kihíváson

A környezettudatosság és közösségi szemlélet kapott főszerepet.

Iskolák kapták idén a Baross Gábor-díjat Győrben 

A polgármester szerint Győr jövője az iskolákban, a megfizethető lakhatásban és a helyben maradó forrásokban van. 

A legjobb hatóanyagok a fiatalos bőrért

Az idő múlásával a bőr állapota természetesen változik, de sokan keresnek hatékony módszereket az öregedés jeleinek lassítására.

Újabb letartóztatások történtek a Szőlő utcai bántalmazási ügyben

A bíróság három gyanúsított előzetesét rendelte el - a hatóságok szerint a bizonyítást veszélyeztetné, ha szabadon maradnának.

Bebes István főkonzulként már Németországban képviseli a magyarokat

Ősszel vette át a hivatalt, és a magyar-német műanyagipari szektorral kapcsolatos meglátásait is megosztotta Körmend korábbi polgármestere.