2022 legnagyobb rejtélye az év végére sem oldódott meg

Farkas Bazsi 2023-01-05 07:45:49
Még mindig nem tudni, hogy Hende Csaba kizárólagos tulajdonában lévő háza bérleti díját, miért nem ő teszi zsebre. 40 millió forint lóg a levegőben.

Tavaly márciusban írtunk róla elsőként Hende Csaba (Fidesz-KNDP) szombathelyi parlamenti képviselő házáról. Az ingatlan az Árpád úton található, kizáról a politikus a tulajdonosa (A tulajdoni lap innen letölthető.), ám, amint az egy általa tartott sajtótájékoztatón kiderült ő nem itt él, a ház bérbe van adva, ő pedig feleségével együtt a Kórház közben rendezte be otthonát.

2014 óta adja bérbe a képviselő a házat, csakhogy vagyonnyilatkozatában az ebből származó bevétel mindössze egyszer, a 2016 január 4-én keltezett nyilatkozatában szerepelt az összeg. Akkor bruttó 450 ezer forintért bértelte tőle egy cég. 

Ha valóban 2014-től kezdve folyamatosan ki van adva Hende háza és ugyanakkora összegért bérlik, mint amit a 2016-ban írt vagyonbevallása tartalmazott, akkor eddig számításunk szerint közel 40 millió forint bevétele származott belőle.

De, hogy miért nem szerepel a politikus vagyonbevallásában a ház bérbeadásából származó bevétele, azt hiába kérdeztük tőle többször is, írásban és személyesen is, Hende csak azt hajtptta, hogy létezik egy dokumentum, ami közte és egy magánszemély között köttetett, ami lehetővé teszi, hogy a pénzt ne ő tegye zsebre. 

Hiába kértük tőle, hogy részletezze, hogy ez pontosan mit is jelent, nem tette meg.

Tavasszal szinte az összes ellenzéki politikus kivonult Hende háza elé sajtótájékoztatót tartani, és felszólították, hogy mutassa be azt a dokumentumot, amelyben lemond a bérleti díjról annak ellenére, hogy a ház tulajdonjoga csakis őt illeti meg. 

Annak ellenére, hogy minden szereplő, beleértve Hendét is, feljelentést helyezett kilátásba, végül semmi nem lett belőle.

Azt pedig azóta sem tudjuk, hogy mi módon lehet átadni valakinek egy dokumentummal a saját ingatlanból származó bevételt, akkor ha az épület kizárólagos tulajdonosa változatlan marad. 

Szólj hozzá!

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.

Trametes versicolor: az immunrendszer titkos fegyvere

Bizonyára hallott már a különféle gyógyító gombákról, amelyek hozzájárulnak mind az emberek, mind az állatok egészségének javításához

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Íme a legjobb programok erre a hétvégére Győrben

Mollywood, Rammstein Tribute, farsang, hangfürdő, és egy tüntetés.

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét.