Új helyeken lehet majd könnyes búcsút venni a tavalyi karácsonyfától Győrben

Pintér Bence 2023-01-02 14:50:44
A 35-40 ezer győri karácsonyfát feldolgozzák.

A Győr-Szol Zrt. idén is biztosítja Győrben a karácsonyfák közterületen történő összegyűjtését – derült ki a cég honlapjáról. Ehhez több mint 110 gyűjtőhelyet jelöl ki a szolgáltató.

Az elmúlt években megszokott helyszínek mellé több új is felkerült a listára, mindenhová január 31-ig lehet vinni a fákat.

Így idén Nádorvárosban, a Corvin utca 5. szám mellett, Marcalváros II-n a Mécs László út 32. szám melletti szelektív szigetnél, Ménfőcsanakon a Kisdobos utca – Bezeredj utca sarkán, a sportpályával szemben és Gyirmóton a Szent László úton, a buszforduló közelében, a Tatár borozóval szemben, a Szent László út – Ménfői út kereszteződése mellett a Zúgó parknál, valamint a Szent László úton, a süllyesztett szelektív hulladékgyűjtő szigettel szemben, az új házak parkolója mellett a sarkon is elhelyezhetőek a fenyők.

A belvárosban fenyőfagyűjtő ketrecek, a lakótelepeken táblával kijelölt helyek jelzik a gyűjtőpontokat. A szolgáltató ezúton is kéri a lakosságot, hogy a fákat mindenki a kijelölt gyűjtőhelyekre vigye.

A Győrben rendszeresen összegyűjtött mintegy 35-40 ezer karácsonyfát hasznosítják, ezért a Győr-Szol Zrt. ezúton is kéri, hogy a fenyőfákról a díszeket, fényfüzéreket és talpakat kidobás előtt lehetőség szerint mindenki szedje le.

A gyűjtőhelyek teljes listája itt olvasható.

Szólj hozzá!

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.

Trametes versicolor: az immunrendszer titkos fegyvere

Bizonyára hallott már a különféle gyógyító gombákról, amelyek hozzájárulnak mind az emberek, mind az állatok egészségének javításához.

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.