Most már biztos, hogy az idei év legnagyobb lebukását Hende Csaba követte el

Farkas Bazsi 2022-12-29 10:24:00
Munkagépet rendelt egy olyan területre, ahol semmiféle építkezés nem indult meg.

Sűrű év van mögöttünk. Ársapkát kaptak élelmiszerek, az üzemanyagról meg lekapták azt, állami beruházások torpantak meg, ezzel pedig sok politikusi ígéret szállt el jóidőre.

Szombathelyt is érintette a július közepi bejelentés, mi szerint korábban már fixre vett út beruházásoknál nyomják be a szüneteltetés gombot. Ennek következtében további éveket kell várni arra, hogy megépüljön a Szombathely - Kőszeg közötti 2x2 sávos gyorsforgalmi út és a Metro  mögé tervezett Szombathely Észak-Keleti elkerülő szakasza, amivel az áruház előtt rendre kialakuló torlódások szűnnének meg.

Fotó: Hende Csaba Facebook

Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térsége országgyűlési képviselője hozta erről a rossz hírt:

A projekt a közbeszerzési eljárás eredményes befejezéséig eljutott, ám az tudható, hogy a háború és a kialakuló gazdasági válság okán további intézkedésig a kormány felfüggesztette az állami útépítéseket és egyéb olyan nagy projekteket, amelyeket még nem kezdtek el - nyilatkozta júliusban a Vas Népének Hende. 

Ez annak fényében érdekes, hogy szintén a képviselő volt az, aki bejelentette az Észak-Keleti elkerülő szakasz megépítését, még tavaly novemberben.

Megvoltak az északkeleti elkerülő út első kapavágásai – kezdte a nyugat.hu tudósítása szerint helyszíni sajtótájékoztatóját Hende.

A kérdés már akkor adta magát, hogy mit keres ott egy munkagép, amikor a képviselő azt is elmondta ott, akkor, hogy:

(2021)...november 11-én lezárult az út kiviteli terveinek és kivitelezésének közbeszerzési pályázata és három érvényes ajánlat is érkezett, ezek 37 és 42 milliárd forint között mozognak. A következő lépés ezeknek az ajánlatoknak a kiértékelése, és egy konkrét döntés a fedezet biztosításáról.

Ha minden jól megy, akkor a következő év első negyedévében megköthetik a szerződést is (...) - tudósított a nyugat.

Idén júliusban lett teljesen világos, amit már tavaly a sorok között olvasva tudni lehetett. Az útépítés nem kezdődött meg, Hende csupán a sajtótájékoztató kedvéért rendelte oda a munkagépet, aminek egyébként semmi tennivalója nem volt a területen. 

Szólj hozzá!

Baleset történt Szombathelyen a Bartók Béla körút egyik gyalogátkelőhelyénél

Olvasónk szerint gyalogost gázoltak, a rendőrség egyelőre ezt nem erősítette meg.

A téli esküvő meglepő előnyei: spórolás és egyediség

Ha esküvőt tervezel, eszedbe jutott-e már, hogy a hideg évszakban is kimondhatod a boldogító igent?

Orbán Anita a TISZA külügyi vezetője

Bejelentette friss arcát a párt.

„A hallgatás most beleegyezés” - Diószegi Judit Szeles Szabolcs válaszát várja

A TISZA győri képviselőjelöltje szerint a helyi Fidesz nem kerülheti meg Lázár János roma közösséget sértő kijelentéseit.

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.