Alig néhány napos befizetés csúszás miatt több, mint 10 ezer forintos büntetést számláz ki a cégeknek a Vasivíz

Farkas Bazsi 2022-12-13 11:35:10
Van, hogy a számla összege mindössze harmada a büntetésnek. Sokakat mellbe vágott a kézhez kapott negyedéves elszámolás.

Olvasónk vendéglőt üzemeltet Szombathelyen, most kapta kézhez a negyedéves elszámolást, amelyben nem várt tétel is szerepel. Mivel az elszámolás szerint késve fizette be a csekkét, így behajtási költséget számoltak fel neki, ráadásul mindezt euróban számolva. A három havi számla mellé csatolt büntetést több, mint 50 ezer forintjába kerül.

Nem egyedi esetről van szó. A tegnapi nap folyamán több cégvezető is hasonlóról számolt be szerkesztőségünknek, egyikük az elszámolást is csatolta.

Ezen az látszik, hogy a vízszámla ugyan nem éri el az 5000 forintot, a néhány napos késéssel befizetett csekk után közel 50 ezer forintot kell pluszban fizetnie, behajtási költségként.

Ugyan erre eddig nem volt példa, ám információink szerint a Vasivíz üzletszabályzata lehetőséget ad a plusz költségek kiszabására. 

A késedelmi fizetést olvasóink azzal magyarázták, hogy akár még az is előfordulhat, hogy ugyan a csekken jelzett határidőben feladják azt a postán. Ám a Posta és a cég közötti pénzmozgás sok esetben napokat is igénybe vehet. 

Amennyien marad a mostani helyzet, és az állam nem nyújt segítséget az üzemeltetéshez, valamint a rezsicsökkentés miatt nem emelhet árat a szolgáltató, úgy jövőre csőd közelbe kerülhet a Vasivíz - ez a szeptemberi rendkívüli szombathelyi közgyűlésen hangzott el, amikor a város víziközmű-vagyonáról tárgyalt a testület.

Úgy néz ki a társaságnak minden pénzre szüksége van ahhoz, hogy talpon tudjon maradni. Ez indokolhatja a most, tömegével kiszabott plusz fizetési tételeket.

Természetesen megkerestük a Vasivizet is, hogy pontos információink legyenek, mi indokolja az eddig nem szereplő, most azonban kivétel nélkül behajtásra kerülő behajtási költségeket. Amint választ kapunk, új cikkben közöljük a cég álláspontját. 

Szólj hozzá!

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.

Megvan a Jobbik jelöltje az 1-es győri választókerületben 

Nemesné Nagy Izabella Kornélia indul a mozgalom színeiben - fókuszban a devizakárosultak.

Haszontalan médiaposztokról is beszélt Máhr Tivadar, sárvári alpolgármester újévi köszöntőjében

Ne ezekben lássuk meg az élet értelmét - tette jó tanácsként 2026 tarisznyájába.

Autó ütközött segédmotorkerékpárral Celldömölkön

Nem adott elsőbbséget, most eltilthatják a vezetéstől. 

Új regionális autópálya-matricát vezetnek be az M1-re 2026-tól

A bővítési munkák idejére kedvezményes, négy vármegyére érvényes éves matricát kínálnak az autósoknak.

Hasznos győri információk az évkezdéshez

Autóbusz-menetrend, bérletek, patikaügyelet, miegymás.