Felszámolják a Szily János utcai közlekedési káoszt Szombathelyen

Farkas Bazsi 2022-12-07 12:29:00
A balesetveszély elkerülése végett megtiltják a parkolást a püspöki palota előtt.

Úgy néz ki pont kerül a szombathelyi Szily János utcai parkolás mizéria végére. Ahogy arról elsőként beszámoltunk november közepén kerültek ki a parkolásgátló oszlopok a Székesegyház előtti járdára. Nem ritkán volt ugyanis tapasztalható az, hogy a sofőrök éppen úgy hagyták itt az autóikat, ahogy tudták.

Ennek egyébként két oka is volt. Az egyik, hogy ezen a területen nem kellett fizetni. Igaz mivel járdáról van szó, így a KRESZ szabályai szerint itt tilos is az autók parkoltatása.

Fotó: Farkas Bazsi

A másik ok pedig az, hogy a közelben nincsen máshol parkoló.

A Berzsenyi tér átépítésével ugyanis közel 50 parkolóhely szűnt meg. 

Ezt a témát tárgyaló Gazdasági és Jogi-, valamint a Városstratégiai, Idegenforgalmi és Sport Bizottság ülésén is elmondta Horváth Soma (Éljen Szombathely!) alpolgármester. Aki kiemelte, hogy szerinte hiba volt a tér átépítésekor egy olyan területet kialakítani, amit az emberek nem használnak, és az autókat sem tudják elhelyezni.

Takátsné Tenki Mária (Fidesz-KDNP) a körzet önkormányzati képviselője azt mondta, hogy a Szily János utcai tömbbelsőkben bőven van hely, oda kell a sofőröket tertelni, ehhez információs táblákat kellett volna kihelyzeni.

Horváth Attila (Éljen Szombathely!) alpolgármester válaszában kitért arra, hogy a teret 2017. decemberében adták át, az előző városvezetésnek közel 2 éve lett volna arra, hogy a lakosságot megfelelően tájékoztassa a környék parkolási lehetőségeiről, de ezt nem tették meg. Megvizsgálják, hogy mit lehet tenni a témában, és ami tőlük telik azt megteszik.

Fotó: Farkas Bazsi

A keddi bizottsági ülésen a testület elfogadta azt az előterjesztést, mi szerint a Szily János utca Püspöki palota előtti területén megállni tilos táblát helyeznek ki.

Az itteni forgalmi helyzetről már írtunk korábban. Az egyirányú közlekedésre kialakított útszakaszon a parkoló autók miatt, a haladó járműveknek le kell húzódniuk a kerékpárosoknak kijelölt útszakaszra, ami balesetveszélyes.

Az utca másik irányában pedig a Szily János utca 4. szám elől a Széchenyi utca torkolatába hozzák át a megállást korlátozó táblát.

Szólj hozzá!

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Napozóágy választás okosan: így alakíts ki kényelmes pihenőhelyet a kertben

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.