Külön pénzügyi alapot sürget az LMP a nyári aszálykárok fedezésére

ugytudjuk.hu 2022-12-05 15:26:45
Az európai zöld pártok kongresszusán járt zöld párt.

Az európai zöld pártok kongresszusán járt az LMP – Magyarország Zöld Pártja, kilencszáz másik küldöttel együtt. A két nap folyamán rengeteg fontos témát beszéltek át, miniszterek, államtitkárok, de két miniszterelnök is megjelent a rendezvényen, és megtisztelte azt a részvételével.

Schmuck Erzsébet, az LMP társelnöke ismertette, hogy elsősorban a háborúról és a klímaválságról szóltak a fórumok, megbeszélések, az európai zöldek pedig negatív álláspontot fogalmaztak meg a 27. klímacsúcsról, szerintük az elmúlt évben nem történt érdemi lépés a klímaváltozás megfékezéséért. Az egyetlen előrelépés pénzügyi téren történt, ugyanis a fejlődő országok, és a klímaváltozás iránt nagyon érzékeny országok régóta követelik, hogy hozzunk létre egy úgynevezett globális veszteségek és károk alapot, melyből azok az országok kaphatnának támogatást, melyeket a klímaváltozás leginkább sújt. Az LMP javasolja a magyar kormánynak is egy ilyen, nemzeti alap létrehozását, hiszen hazánkat is sújtja az éghajlatváltozás, elég csak a nyári aszálykárokra gondolni, ismertette Schmuck.

Az LMP társelnöke megjegyezte, hogy szimpatikus volt az izlandi miniszterelnök beszéde, aki elmondta, hogy milyen lépéseket tesznek a klímaváltozás megfékezéséért, hiszen Izland saját bőrén érzi a veszélyt, és a globális klímakatasztrófa hatásait, az országban egyre több gleccser tűnik el. Szombaton egy politikai akción is részt vett a magyar zöldpárt, a kormánynak pedig azt üzenik, hogy a házakat fűtsük, ne az utcákat, ehhez szigetelni kellene az épületeket, és ki kellene cserélni a nyílászárókat.

Ungár Péter, a párt férfi társelnöke hozzátette, hogy az élelmiszer válságról is beszélgettek, szóba került az ipari mezőgazdaság, és az ipari állattartás, melyek jelen formájában fenntarthatatlanok, valamint arról is, hogy a műtrágya használatát csökkenteni kell Európában. Ungár megjegyezte, hogy nagyon sok fontos megbeszélésen tudott részt venni az LMP, ami abban erősítheti a pártot, hogy képviselni tudja a zöld politikát Magyarországon. 

Szólj hozzá!

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.

Magyar Péter: Lázár János lehet egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk koalíció miniszterelnöke

A TISZA vezére meredek jobboldali vészforgatókönyvet vizionál, amiben Orbán lenne az államelnök. 

A zárt alumínium kerítés előnyei a modern ingatlanoknál

A zárt alumínium kerítés egyik legfontosabb előnye abban rejlik, hogy hatékonyan képes megteremteni az elzártságot és nyugalmat, amelyre egyre többen vágynak a saját otthonuk körül.

Strompová Viktória: Omladozó vakolatú őrsön kell, hogy dolgozzanak a büki rendőrök

A helyi önkormányzat építési telket és a költségek felét adta volna egy új épülethez, de a kormány nem élt a lehetőséggel.

Természetes módszerekkel a ciklus harmóniájára

A nők életét számos hormonális hullámvölgy színesíti, amik a pubertáskor kezdetétől a menopauzáig tartó időszakot végigkísérik. A női ciklusok megértése és figyelemmel kísérése segíthet abban, hogy jobban megismerjük mindennapjainkban a stabilitást.

Szijjártó Péter szerint Győr elveszít 5 évet azzal, hogy Pintér Bence a polgármester

Nem nagyon burkolta az üzenetet: ha nem a Fideszre szavazol, veszíteni fogsz.

Több mint 170 millió forintot sikkasztott el egy nő, egy Győr környéki településen

Biztosításközvetítőként okozott kárt 11 éven keresztül.

Csütörtökön utoljára módosítják Szombathely 2025-ös költségvetését

15 millió forintot a Haladás VSE, 55 millió forintot a Falco kap, de civil alapra, hídfelújításra, és térfigyelő kamera rendszer fejlesztésére is kell még pluszban pénz.

Baleset történt Szombathelyen a Bartók Béla körút egyik gyalogátkelőhelyénél

Olvasónk szerint gyalogost gázoltak, a rendőrség egyelőre ezt nem erősítette meg.