Jogerősen pert nyert a szombathelyi önkormányzat a Volánbusszal szemben

Farkas Bazsi 2022-12-01 07:39:00
Jogszerűen zárták ki a busztársaságot egy korábbi pályázatból.

Szombathelyi önkormányzat nyilvános pályázati eljárást követően a Blaguss Agora Hungary Kft.-t bízta meg a személyszállítási feladatok ellátásával 2022. január 1ó-től. A döntés ellen a Volánbusz Zrt. bírósághoz fordult - írja az önkormányzat szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményében.

A Volánbusz annak megállapítását kérte a bíróságtól, hogy az önkormányzat a pályázati eljárás során megsértette a személyszállítási törvényt, így a Volánbusz Zrt. pályázatát jogszabálysértő módon nyilvánította érvénytelennek, a Blaguss Agora Hungary Kft. pályázatát pedig érvényesnek.

A Szombathelyi Járásbíróság a Volánbusz Zrt. keresetét elutasította, és ítéletében megállapította, hogy az önkormányzat a Blaguss Agora Hungary Kft. pályázatát jogszerűen tekintette érvényesnek,

az önkormányzatnak a közszolgáltatási szerződést a Blaguss Agora Hungary Kft.-vel kellett megkötnie.

Az ítélet ellen a Volánbusz Zrt. fellebbezést nyújtott be.

A fellebbezést elbíráló Szombathelyi Törvényszék megállapította, hogy az elsőfokú bíróság ítélete érdemben helyes volt, ezért azt helybenhagyta.

Az ítélet ellen további fellebbezésnek nincs helye.

Fentiek alapján szombathelyi önkormányzat a jogszabályoknak mindenben megfelelő pályázati eljárást folytatott le a személyszállítási feladatok ellátására, amelynek során jogszerűen nyilvánította érvénytelennek a Volánbusz Zrt. pályázatát, és jogszerűen kötött szerződést a feladatok ellátására az érvényes pályázatot benyújtó Blaguss Agora Hungary Kft.-vel.

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.