A szombathelyi Kiss Norbert az Év magyar autóversenyzője az Autósport és Formula Magazin szavazásán

Farkas Bazsi 2022-11-30 08:26:00
A 37 éves pilóta 2020 után nyerte el újra a díjat.

Az immár négyszeres gyorsasági kamion Európa-bajnok Kiss Norbert, a Révész Racing versenyzője lett az Év magyar autóversenyzője az Autósport és Formula Magazin szavazásán.

A 37 éves szombathelyi pilóta 2020 után nyerte el újra a díjat, és végzett a szaklap által összeállított, legjobb 50 magyar versenyzőt tartalmazó lista élén. Kiss az idén a címét megvédve nyerte meg negyedik Eb-címét a kamionosok között, ezzel a szakági örökranglista második helyére lépett elő.

Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt

Az Autósport és Formula Magazin keddi tájékoztatása szerint a rangsorban - melyet a szaklap és magazin szerzői szakértők bevonásával készítettek el - a rali Európa-bajnokságon (ERC) értékelésen kívül, de kiemelkedően jó tempóban versenyző Csomós Miklós végzett másodikként, a harmadik hely pedig a túraautó-világkupa (WTCR) idei szezonjában összetett negyedik Michelisz Norberté lett. A szerkesztők az elmúlt évekhez hasonlóan ezúttal is megválasztották az év legjobb hazai női versenyzőjét, junior pilótáját, valamint legjobb csapatát.

A teljes 50 fős lista - a nemzetközi és magyarországi versenysorozatok mostani idényének összefoglalójával együtt - a magazin által készített Autósport Évkönyv 2022 című kiadványban található meg, melynek előszavát és köszöntőjét Oláh Gyárfás, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség elnöke, valamint a kilencszeres Le Mans-i győztes Tom Kristensen írta. A Forma-1 rajongóinak szóló Száguldás és Cirkusz címet viselő kötet szintén megjelenik, ez az idei F1-es szezont foglalja össze. A szerkesztőség utazó riporterének, a szinte minden F1-es futam helyszínéről tudósító Mészáros Sándornak a beszámolói alapján a hétvégék hangulatába, a bokszutcai pletykák rejtelmeibe, és a háttérben zajló folyamatok összefüggéseibe nyerhetnek bepillantást az olvasók, akik a kötetben megtalálják a kétszeres világbajnok Max Verstappen köszöntőjét, valamint Günther Steinernek, a Haas csapatfőnöknek az előszavát is.

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.

Focicsapatot vegyenek! Székesfehérvár önkormányzata kiírta a pályázatot a Videoton FC értékesítésére

Csak azok jelentkezzenek, akik 5 éven keresztül legalább egymilliárd forintot tesznek a csapatba.

Magyar–amerikai nukleáris megállapodás született Washingtonban

Szijjártó Péter és Marco Rubio új nukleáris együttműködést írtak alá – amerikai fűtőelemek érkezhetnek Paksra, és modern tárolási technológiát is vásárol Magyarország.

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.