VIDEÓ - Egy egész vaddisznócsalád legelészett békésen szerda este Szombathelyen a Jókai parkban

Farkas Bazsi 2022-11-24 12:38:00
Egyre többször találkozni vaddal a városban.

Már korábban is téma volt a szombathelyi közgyűlésben, legutóbb például áprilisban az, hogy egyre több vadállat jelenik meg a városban.

Akkor Lendvai Ferenc (Fidesz-KDNP) a Jókai park, Május 1 söröző előtti területét emelte ki, mint a vadállatok által gyakran látogatott részt.

Olvasónk tegnap este ismét itt találkozott vaddisznókkal. Egy egész család legelészett a parkban, ezt videóra is vette.

Vaddisznók sétáltak a szombathelyi Jókai parkban_

2022. 11. 23-án este vette videóra olvasónk, amint egy vaddisznó család békésen legelészett a szombathelyi Jókai parkban.

Még a tavasszal ült össze a Szombathelyen és környékén illetékes vadásztársaságokkal a városvezetés. A Savaria Fórum akkori tudósítása szerint László Győző (Éljen Szombathely!) alpolgármester arra hívta fel a figyelmet, hogy az embereknek nem kell félniük mivel a vadon élő állatok jobban félnek az emberektől, mint fordítva. 

A tanácskozáson az is elhangzott, hogy az elmúlt 30 évben a lakott területek nagysága 17 %-kal növekedett. Ez pedig az állatok életterének szűkülését eredményezte. 

Akkor azzal zártak, hogy folytatják a további közös gondolkodást, több javaslat is született a betévedő vadak befogására, és arra, hogy miként csökkenthető a belterületre kerülő vadon élő állatok száma. 

A lakossági tájékoztatásra pedig nagyobb hangsúlyt fektetnek.

 

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.