Milyen infrastruktúra épülne a Győrszentiván mellett tervezett új ipari területen?

Pintér Bence 2022-11-21 16:53:57
A szabályozási terv szerint új utak és vasutak épülnének a különösen veszélyes besorolású iparterületre.

Bár februárban ünnepélyesen bejelentették, hogy bővül a győri Ipari Park, augusztusban pedig az is kiderült, hogy Győrszentiván városrész mellett hasznosítanának erre 400 hektár mezőgazdasági területet, mégis vajmi keveset tudni egyelőre arról, hogy pontosan mi is épülne ezen a területen. Míg az Ipari Park bővítése mellett kampányoló Koloszár Tamás kész tényként kezeli, hogy a Volkswagen-konszernhez köthető akkumulátorgyárnak szemelték ki ezt a területet, addig a városvezetés és a kormány is igyekszik elkerülni, hogy kimondja ezt.

A város szabályozási tervéből azonban legalább az kiderül, hogy infrastruktúrában mit fejlesztene itt a város.

Ezt mutatta be friss videójában Kun Zoltán környezetmérnők, szentiváni civil, aki a szabályozási terv online, nyilvánosan elérhető térképét végigkattintva mutatta be, hogy milyen utakat, vasutakat képzel el ide a város hivatalosan:

Hogyan lesz Győrszentiván Gyárszentiván (Győr város Szabályozási terv alapján)

Igyekszem röviden megmutatni, hogy a jelenleg elérhető Győr MJV Szabályozási Terve milyen érdekes változtatásokat tartalmaz Győrszentiván déli területein. A térkép amit bemutatok a videóban itt érhető el http://195.228.178.212/mapguide/gyor/internet.php Ez nem egy civil szervezet vagy provokátorok által készített térkép, hanem a jelenleg a város honlapján keresztül elérhető, korszerű térinformatikai háttérrel rendelkező szabályozási terv.

A tervek alapján épülne egy bekötőút az M19-es autóútra, ezen felül több új vasútvonal is keresztülszelné a környéket.

Szólj hozzá!

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.