Ennél a fotónál semmi nem mutatja meg jobban, hogy miért nem volt jó ötlet megszüntetni a parkolókat a szombathelyi Berzsenyi téren

Farkas Bazsi 2022-11-21 18:08:00
Most, hogy a Székesegyház elé parkolásgátlók kerültek ki, egybefüggő a sort alkotnak a parkoló autók a Szily János utcában.

Alig egy hete írtunk róla, hogy kikerültek azok a parkolásgátló oszlopok, amik véget vetettek a szombathelyi Székesegyház előtti téren uralkodó káosznak.

Speciális esetről van szó, ugyanis a templom előtti tér a Szombathelyi Egyházmegye tulajdona. A térre vezető behajtó azonban közterület. Vagyis az püspöki palota és az egyházmegyei kollégium épületeinek homlokzatai a képzeletbeli határvonal - írtuk akkor.

A közterület eddig szabad préda volt, a sofőrök úgy álltak meg, ahogy akartak. A múlt hét óta azonban változott a helyzet.

Fotó: Farkas Bazsi

Már korábban is tapasztalható volt az a jelenség, hogy mivel tábla nem tiltja - és még fizetni sem kell érte - , így az autósok előszeretettel parkolnak le a püspöki palota előtt. Most pedig csak tovább súlyosbodott a helyzet. Sok esetben a sofőrök a kereszteződés torkolatában hagyják az autót.

Ma délután ottjártunkkor készítettük ezt a fotót. Amin jól látszik, hogy a parkoló autó miatt a furgon a kerékpárosoknak kijelölt részen kénytelen haladni. Aligha férne el itt biztonságosan egy biciklis.

Fotó: Farkas Bazsi

2017-ben építették át a Berzsenyi teret. Korábban 40 parkoló volt a téren, ezeket mind megszüntették. A környéken a Hollán Ernő utcában van a legközelebbi nagyobb parkoló, ám napközben ez szinte mindig tele van, miközben a Berzsenyi tér hatalmas üres terein semmi sem történik.

A tér üres, előtte az utca tele van autóval.

Fotó: Farkas Bazsi

Ilyenkor mutatkozik meg, hogy, ami egy íróasztalon megrajzolt terven jól mutat, az használatában már nem lesz komfortos. 

Szólj hozzá!

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.

Fórumot tartottak Győrben a fogyatékossággal élők helyzetének javításáról

A városvezetés azt ígéri, hogy a felvetett problémákat ütemezetten beépítik a döntéshozatalba.

Ha csütörtök, akkor programajánló

Mikulás minden mennyiségben Győr környékén.

Digitálisra vált a parkolás Győrben – 2026-tól megszűnik a papíralapú bérlet

A Győr-Szol Zrt. szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az ellenőrzés, de több fontos szabályváltozásra is érdemes figyelniük az autósoknak.

Közös adventi éneklést tartottak a Győri Zsinagógában 

Az EESZI és a Széchenyi Egyetem idei adventi rendezvényén majd’ kétszáz rászoruló és fogyatékkal élő vett részt.

„Papírjuk lesz róla” – Magyar Péter szerint újabb pofont kapott a kormányzati propaganda

A TISZA elnöke azt állítja: a budapesti ítélőtábla döntése bizonyítja, hogy a Fidesz médiája rendszeresen valótlanságokat terjeszt a pártról.

Nem kell a TISZA Pártra várni ha brutális adóemelést keres az ember - elég csak Győrújbaráton élni

A település nagyra nyitotta a kassza ajtaját. A letelepedési díj után most itt vannak az újabb sarcok. 

Nagy István szerint 2030-ra Európa élvonalába emelné a magyar agráriumot a kormány

Csak bízni tudunk benne, hogy nem Nagy Márton varázsgömjéből jósolt. 

Baleset bénítja a forgalmat az M1-esen Tatabánya térségében

A Hegyeshalom felé vezető oldalon már 8 km-es a torlódás.

Megszólalt a Szőlő utcai ügy koronatanúja – súlyos részletek kerültek nyilvánosságra

Az áldozat videóinterjúban mondta el, hogyan használta ki és erőszakolta meg Juhász Péter Pál.

5 év börtönt kapott a két hetes gyermekét súlyosan bántalmazó szombathelyi anya

A Győri Ítélőtábla helyben hagyta a Szombathelyi Törvényszék korábbi ítéletét.

Adventi moziestek Győrben, az Olimpiai Sportparkban

Meghitt filmélmények egész decemberben. 

December 5-én újra jótékonysági főzés lesz a győri vásárcsarnoknál 

Egy tál meleg étellel bárki segíthet a gyerekeknek és a rászorulóknak.

Korszerű karbantartóbázist építene a GYSEV Szombathelyre

A létesítmény a Szolnokon gyártott szuper-vonatokat szolgálná ki.

Ötmilliárd forintos szociális tüzelőanyag program indul

Nagy István szerint kétszázezer család juthat így segítséghez.

Pintér Bence - 23 milliárd forint forog kockán

Józan döntést kér a képviselőktől a fürdő ügyében.