Kétszázan demonstráltak a pedagógusokkal a győri Széchenyi téren

Pintér Bence 2022-11-18 07:30:32
Több városban egyszerre tartottak tüntetést a pedagógusok.

Több vidéki város tanárai tartottak összehangoltan szakmai demonstrációt csütörtök délután öt órakor. Győrben a Széchenyi téren tartották az eseményt, amelyen mi is fotóztunk:

 A GyőrPlusz cikke szerint az eseményt ezúttal a Szakmai Demonstráció (a Révai Miklós Gimnázium tanárainak szervezete) és a Szívügyünk a köznevelés Facebook-csoport szervezete közösen – utóbbi csapat hónapok óta szervez Győrben hasonló megmozdulásokat.

A tüntetők kilenc pontját pedig az Új Szó Nálunk ismertette:

  1. Érdemi és nyilvános párbeszédet az oktatás megújításáról! Hiteles tájékoztatást a kormány és a közmédia részéről!

  2. Szüntessék meg a pedagógusok lejáratását, az oktatási szereplők megfélemlítését! A kirúgott vagy leváltott tanárokat azonnal helyezzék vissza! Megbecsülést a pedagógusoknak!

  3. Érdekérvényesítő sztrájkjogot a pedagógusoknak!

  4. Felelős, hozzáértő oktatásirányítást! Önálló oktatási minisztériumot!

  5. Kisebb terhelést a diákoknak és a pedagógusoknak!

  6. Esélyteremtő, minőségi oktatást és nevelést mindenkinek – az óvodától az egyetemig!

  7. Versenyképes és értékálló bérezést az oktatásban dolgozóknak!

  8. Minőségi, 21. századi környezetet a tanuláshoz és a tanításhoz, neveléshez!

  9. Szakmai szabadságot és támogatást az oktatásban! Korszerű nemzeti alaptantervet! Szabad tankönyvválasztást!

Péntekre a szakszervezet hirdetett hasonló megmozdulást a városháza elé fél ötre.

Szólj hozzá!

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Pintér Bence : Több mint 665 millió forint mínuszt „termelt” 2025-ben a Győr+ Média

A polgármester szerint végleg összeomlott a hazug, győri propagandagépezet.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.