Rezsicsökkentett üzemmódban startol el az idei Győri Könyvszalon

Pintér Bence 2022-11-08 08:22:37
A színház helyett a könyvtár belvárosi épületében tartják a győri könyves ünnepet.

Új helyszínen rendezi meg a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér a XXI. Győri Könyvszalont november 18 és 20. között – írja a GyőrPlusz. A nagymúltú rendezvénynek idén a belvárosi Kisfaludy Károly Könyvtár épülete ad otthont. A programkínálat most is bőséges lesz, félszáznál is több szerzővel találkozhatnak a résztvevők, emellett dedikálások, Mesesarok, és remek beszélgetések várnak a közönségre.

„Ez a könyvtár épület nem ad lehetőséget olyan nagyszabású könyvvásársa, mint korábban a színházban, és a klasszikus nagyszínpadi produkciók sem lesznek. Azonban remek 54 író-olvasó találkozót, könyvbemutatót tartunk. A három nap során csak a megnyitóra kell regisztrálni, amely a győri Városházán lesz november 18-án pénteken 11 órakor” – nyilatkozta az idei Győri Könyvszalonról dr. Horváth Sándor Domonkos, a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér igazgatója.

A Győri Könyvszalonon hagyománnyá vált, hogy a háromnapos rendezvény az Alkotói Díj átadásával kezdődik. „A győri Városháza dísztermében az ünnepélyes megnyitón Vári Fábián László, Kossuth- és József Attila-díjas kárpátaljai író, költő, néprajzkutató veheti át az Alkotói Díjat. Az ünnepi műsorban közreműködik a dunaszegi Rezeda Népzenei Együttes, Jáger András színművész és a Hangraforgó együttes” – emelte ki az igazgató, aki hozzátett, a 21. Győri Könyvszalonon idén is teret kapnak a győri alkotók kiadványai.

A részletes program itt érhető el.

 

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.