Hende Csaba kérésére sűrűbben járőröznek majd az árstopos áruk polcai mellett

Farkas Bazsi 2022-11-08 19:31:00
Szükség volt a közbelépésemre – írta a képviselő.

Ahogy arról tegnap beszámoltunk a hatósághoz - azt ugyan nem tudjuk melyikhez, mivel megkeresésünkre nem érkezett válasz - fordult Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térségének parlamenti képviselője, mivel elmondása szerint az elmúlt hetekben többen is megkeresték azzal, hogy egyáltalán nem, vagy csak csekély mennyiségben lehet kapni azokat az élelmiszereket, amelyekre a kormány februárban ársapkát rakott. 

A képviselő ma Facebook-poszttal jelentkezett a témában, ezt írja:

Ezentúl az eddiginél is fokozottabban ellenőrzik Vas megyében, hogy a multinacionális élelmiszerláncok polcain van-e elegendő árstopos liszt, cukor, tej és csirkehús, tartják-e a hatósági árat, és kellően tájékoztatják-e a vásárlókat - ezt sikerült elérnem a hatóságnál, a nagyobb odafigyelésről az államtitkár tájékoztatott. Szükség volt a közbelépésemre, hiszen bár eddig is vizsgálódtak a kormányhivatal illetékesei, az esetek közel felében tapasztaltak jogsértést. A kormányzat okkal döntött arról, hogy árstopokkal védi a családokat, a segítségnek célba kell érnie!

 

Szólj hozzá!

Hogyan szerezhető be gyorsan és egyszerűen a cégkivonat?

Sürgős ügyintézés vagy vásárlás kapcsán gyakran merül fel az igény, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjünk a szükséges dokumentumokhoz.

Megszavazták, marad a forgalmi rend változás a szombathelyi Kiskar utcában

A volt Sylvester János nyomda átépítése miatt kellett plusz kanyarodó sávot kialakítani.

Új tulajdonosa van a szombathelyi ISIS Hotelnek

Az elképzelés szerint lakásokat alakítanak ki az épületben. A változás a Móló Éttermet is érintheti.

A napelemes rendszer bővíthető

A hírek tele vannak a napelem rendszer bővítésével kapcsolatos tudnivalókkal.

Autós üldözés volt Győrben

Hosszas autósüldözés Győr belvárosából az M1-es autópályáig tartott.

Meghalt Ferenc pápa

A katolikus egyház első emberét húsvéthétfőn, 88 éves korában érte a halál. 

Hogyan találhatunk magunknak jól fizető állást?

A híroldalak időről időre foglalkoznak azzal a kérdéskörrel, hogy milyen szakmát érdemes kitanulni, melyikkel mennyit lehet kezdőként vagy tapasztalt szakemberként keresni. Mivel manapság egyáltalán nem ritka az, hogy az emberek átképzik magukat, ezért mindenképpen érdemes figyelemmel követni ezeket a híreket.

Vasárnap és hétfőn is várja a gyerekeket a Fő téri vidámpark Szombathelyen

Hétfőn Bing nyuszival is találkozhatnak a legkisebbek.

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.