Ivkovics: nem tudni, mire számíthatunk a bosnyákok ellen

Farkas Bazsi 2022-11-07 11:41:44
A nemzeti együttes pénteken a bosnyákoknál vendégeskedik Szarajevóban, egy hét múlva pedig a cseheket fogadja Szombathelyen.

Minden válogatottnál változott a keret a szeptemberi férfi kosárlabda Európa-bajnoksághoz képest, így Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány a bizonytalan helyzetet emelte ki a világbajnoki selejtezősorozat második szakaszában esedékes novemberi két mérkőzés előtt.

A nemzeti együttes pénteken a bosnyákoknál vendégeskedik Szarajevóban, egy hét múlva pedig a cseheket fogadja Szombathelyen.

A szövetség (MKOSZ) hétfői sajtótájékoztatóján - melyre az előzetes összetartásnak otthont adó Kecskeméten került sor - Szalay Ferenc elnök megköszönte az Eb-szereplést a csapatnak, amely véleménye szerint az öt vereség ellenére jól képviselte a magyar kosárlabdát egy nagyon nehéz csoportban.

"Sok évek munkájának köszönhető, hogy ott vagyunk Európa középmezőnyének az élén, mint ahogy az is, hogy van még esélyünk arra, hogy kijussunk a jövő évi világbajnokságra" - jelentette ki az MKOSZ vezetője. "Két fontos meccs vár most ránk, melyeken folytatódhat az idén megkezdett fiatalítás, így az újak már nagyobb szerepre számíthatnak."

Ivkovics Sztojan kifejtette, a kölni Eb-meccsekhez képest sok helyen történt változás a keretekben.

"A bosnyákok az Eb-n masszív, szervezett játékot mutattak, de most nem lesz ott 3-4 kulcsemberük, köztük az NBA-s Jusuf Nurkic vagy a Real Madridban szereplő Dzanan Musa sem. Nálunk ugyanakkor hiányozni fog a szintén realos Hanga Ádám, a sérült Eilingsfeld János, a Japánban légióskodó Allen Rosco és Ferencz Csaba is. A négyes posztot így főként Filipovity Márkónak és Golomán Györgynek kell megoldani. Szóval nem tudni, mire számíthatunk, de arra kell törekednünk, hogy mi lepjük meg jobban őket" - mondta a szakvezető a szarajevói összecsapásról.

A litván Lietkabelisben kosarazó Golomán közölte, a válogatottban sokat beszélnek egymás között a közelgő meccsekről, illetve arról, hogy győzelem esetén megmarad az esély Magyarország első vb-szereplésére.

A magyarok augusztusban már összecsaptak a csehekkel a K csoportban, és 82-79-re nyertek Chomutovban.

A 2023 februárjáig tartó európai vb-selejtezősorozat 32 együttessel rajtolt. Júliusban minden négyesből az első három gárda jutott tovább a kvalifikáció második szakaszába, melynek a hátralévő négy meccsére novemberben és februárban kerül sor. A második szakasz 24 együttese négy hatos csoportban folytatja úgy, hogy valamennyien magukkal hozták a korábban szerzett pontjaikat. Végül mind a négy csoportból az első három utazhat a jövő nyári vb-re, amelynek a Fülöp-szigetek, Indonézia és Japán ad otthont.

A magyarok szeptember elején mind az öt Eb-csoportmeccsüket elvesztették Kölnben, s végül a 23. helyen zártak.

A magyar válogatott kerete: Benke Szilárd (Gravelines-Dunkerque, Franciaország), Filipovity Márkó (Chemnitz 99ers, Németország), Golomán György (Lietkabelis, Litvánia), Mikael Hopkins (Reggio Emilia, Olaszország), Keller Ákos (Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely), Kiss Dávid (Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét), Lukács Norbert (Arconic-Alba Fehérvár), Perl Zoltán (Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely), Pongó Marcell (Arconic-Alba Fehérvár), Pongó Máté (Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét), Somogyi Ádám (Arconic-Alba Fehérvár), Vojvoda Dávid (Arconic-Alba Fehérvár), Váradi Benedek (Rytas Vilnius, Litvánia)

A K csoport állása:
1. Litvánia 15 pont, 2. Franciaország 14, 3. Montenegró 13, 4. Bosznia-Hercegovina 12 (637-664), 5. MAGYARORSZÁG 12 (559-636), 6. Csehország 11

A magyarok további mérkőzései a K csoportban:
2022. november 11.: Bosznia-Hercegovina - Magyarország, Szarajevó
2022. november 14.: Magyarország-Csehország, Szombathely
2023. február 23.: Litvánia-Magyarország
2023. február 26.: Magyarország - Bosznia-Hercegovina

Szólj hozzá!

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.