VIDEÓ - Így épül a Pápa és Győr közötti 2x2 sávos főút

Farkas Bazsi 2022-11-03 08:56:22
Elkészült a 36 km-es földmű.

Elkészült a 36 km-es földmű a 83 sz. 2x2 sávos főút új nyomvonalán Pápa-Győr között, a pályaszerkezet építése lendületesen halad - írja közleményében a NIF.

A földművek, mind a főpályán, mind pedig a csomópontok térségében elkészültek.

A pályaszerkezet soványbeton rétege 33 km hosszban elkészült, amire a kivitelező az első aszfalt alapréteget már meg is építette. Az aszfalt kötőréteg építése augusztus folyamán megindult.

Jól haladnak a munkák a 83. sz. főút Győr- Pápa közötti szakaszának építésénél

A projekten a földmunka és a pályaszerkezet építés van folyamatban. A nyomvonal 36 km hosszú 2x2 sávos kialakítású, melyen 110 km/h sebességgel lehet majd közlekedni. A biztonságos közlekedés érdekében az útszakaszra 6 különszintű csomóponton keresztül lehet majd felhajtani. A projekt keretében megépítésre kerül 23 műtárgy, melyből egy vadátjáró és további 5 biztosít majd a vadak számára átjárást.

A beruházáshoz tartozó 23 híd közül 22 híd esetében már megtörtént a gerendák beemelése, a pályalemezek vasalása, jelenleg a betonozás folyik. A Pápa Észak csomópontban a 83-as főút nyomvonalát módosították, így a meglévő 83-as út kezdeti 2×2 sávos átépítése szeptemberben megkezdődött. A repülőtéri bekötőút nyomvonala kötőréteg szinten elkészült.

A győri bevezető szakaszon az Új Élet utcánál a turbó körforgalmat már kialakították. Jelenleg a Malom utcai csomópont átépítése és a 83-as főút 2×2 sávosra történő kiszélesítése zajlik Ménfőcsanak és Gyirmót térségében.

A közmű kiváltások befejeződtek, a vízépítési munkák, és az üzemi hírközlés alépítményének építése folyamatban van.

Szólj hozzá!

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.

Trametes versicolor: az immunrendszer titkos fegyvere

Bizonyára hallott már a különféle gyógyító gombákról, amelyek hozzájárulnak mind az emberek, mind az állatok egészségének javításához.

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.