Horgásznál jövőre is? Drasztikus áremelés lesz a horgászjegyeknél

Csarnó Ákos 2022-11-03 19:11:00
Nem ússzák meg a horgászok.

Radikális áremelésekről határozott a Magyar Országos Horgász Szövetség választmánya – írta meg a 444. hu. A döntés értelmében jövőre több ezer forinttal emelkedhetnek a horgászat éves költségei.

A kötelezően befizetendő, egyesületi tagságtól független díjak, az állami horgászjegy, a fogási napló és az úgynevezett Egységes Szövetségi Hozzájárulás együttes ára 74,6 százalékkal emelkedik. Ez eddig 6300 forintba került, jövőre 11 000 forint lesz az ára.

Az összevont területijegyek ára is nőni fog:

A felnőtt éves általános országos területi jegy 79 ezerről 98 ezer forintra drágul, a versenyzői országos jegy 31 ezerről 38 ezerre drágul.

Az éves dunai jegy 52 ezer helyett 64 ezer forintba fog kerülni, a tiszai pedig 57 ezerről 69 ezer forintra drágul.

A közleményükben magyarázatot is próbáltak adni:

Sajnálatos tény, hogy a magyar halgazdálkodást a háborús infláció mellett az évszázad aszálya is nagyon súlyosan érintette. Az eredményes haltermeléshez takarmány, a vízellátáshoz energia, a szállításhoz üzemanyag és az egész, jellemzően időigényes, hároméves termelési folyamathoz emellett jelentős élőmunka is szükséges.” Kiemelik még, hogy a legfontosabb horgászhal, egyben a fő telepítendő faj, a ponty őszi beszerzési középára egy év alatt több mint 70 százalékkal emelkedett.

Szólj hozzá!

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.