STYL: Egyetlen dolgozónk munkahelye sincsen veszélyben

Farkas Bazsi 2022-11-02 18:07:21
Radics Tibor általános igazgató, az Ugytudjuk.hu-nak tisztázta a cég jelenlegi helyzetét.

Az októberi szombathelyi közgyűlésen volt téma a STYL ruhagyár jelenlegi helyzete. A cég ügyvezetője ugyanis levelet írt Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármesterének. A cég jelenleg bérlője két önkormányzati tulajdonú ingatlannak, egy raktárnak és egy irodaépületnek. A Kft. pedig azzal fordult az önkormányzathoz, hogy mivel a jelenlegi nehéz gazdasági helyzetben kiköltöznek az épületekből, így a fennálló bérleti díj tartozásukat engedje el a város.

A teremben az hangzott el, hogy a cégnek közel 12 millió forintos tartozása van, több képviselő pedig annak adott hangot, hogy aggódik az ott dolgozó családok megélhetéséért.

Megkerestük Radics Tibor, általános igazgatót, hogy megtudjuk, milyen helyzetben van a cég.

Jelenleg 164 dolgozónk van. Megnyugtatok mindenkit senkinek nincsen veszélyben a munkahelye, mindegyik munkavállalónknak biztosítva van a megélhetése. Nemrég emeltük a fizetését mindenkinek nettó 20 ezer forinttal - kezdte így Radics.

Az igazgató azt is elmondta az Ugytudjuk.hu-nak, hogy munkaerőhiánnyal küzdenek. Ha jelentkezik hozzájuk 70 varrónő, akkor azon nyomban munkát tudnak nekik adni.

Sajnos egyre kevesebb ember dolgozik a szakmában. Hamarosan mi is bajban leszünk ugyanis néhány éven belül a dolgozóink nagy részre nyugdíjas korú lesz és nincs utánpótlás. Amikor a háború kitört, azonnal jeleztem is, hogy munkát tudok adni a menekülteknek, ráadásul még a családok elhelyezését is meg tudtam volna oldani, de aztán semmi nem lett belőle. Senki sem jött. Most hetente 200 öltönyt varrunk meg, ha lenne még munkaerő, akkor ez a szám még több lehetne. Sajnos, jelenleg kicsi a kapacitásunk, volt már, hogy munkát kellett visszamondanom emiatt. A környékbeli cégek elszippantják a munkaerőt, ez igaz úgy is, hogy a varrónők inkább otthagyják a szakmájukat, és azon kívül, a magasabb fizetésért váltanak.

12 millió forinttal tartozik az önkormányzatnak bérleti díjjal, ez hangzott el a közgyűlésen.

Az biztos, hogy a rezsi áremelkedés minket is elért. Igaz én kiköttetem a gázt a gyárból, csak villanyt használunk mindenhol. De így is összehúzzuk most magunkat. Azt kértük, hogy ebben a helyzetben engedjék el a tartozásunkat, amennyiben lehetséges.

Felszámolás alatt van a STYL Trade 2020 Kft.?

Nincs. Bárki, aki ilyet mond az nincs tisztában a cég helyzetével. Hozzám is eljutott, hogy a képviselők úgy tárgyalták ki és vélték tudni a cég ügyeit, hogy az érintett fél, vagyis én, ott sem voltam, meg sem hívtak. Javasolnám a képviselő uraknak, hogy meg kellene győződniük személyesen a Styl Ruhagyár helyzetéről és nem csak negatívan nyilatkozni. A levelet is azért küldtük el, mert hiába próbáltunk egyeztetni és időpontot kérni a városvezetéstől, a költségvetésért felelős alpolgármester úr egyszer sem tudott fogadni. 

Mondta, hogy biztosított a cég működése. Meddig?

Remélem, még nagyon sokáig. Amit én látok most az az, hogy ha a mostani kapacitásunk marad, akkor jövőre teljesen egyenesbe jön a cég. Már most vannak olyan megrendeléseink, amelyek jövő júniusra, júliusra szólnak. Szóval az látszik, hogy a megrendelők ismernek minket és megbíznak bennünk. Nagyon sajnálom, hogy a városvezetők nem hasonló módon állnak hozzánk, pedig ráférne a nagy múltú, de megtépázott hírű gyárra és azokra a dolgozókra, akik évtizede itt dolgoznak, hogy kapjanak némi bizalmat. 

Szólj hozzá!

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein. 

Almásfüzitő lesz a nagykölkedi gumik egyik végső állomása

Lépéscsillapító burkolatként, és zajcsökkentő falként születnek újjá. De lesz olyan, ami egészben, egy telepen nézi végig az idők végeztét.

Tarr Zoltán és Tanács Zoltán miniszterek, Bódis Kriszta kormánybiztos lesz a TISZA-kormányban

Tarr Zoltán miniszterként felel majd a színház-, a tánc- és a zeneművészet, valamint a magyar film politikai befolyás alóli felszabadításáért és fejlesztéséért.

Sör, zene és közösség: jön a III. Sör & Művészet Győr Fesztivál

A szervezők idén is négynapos, ingyenes belvárosi programokkall készülnek.

Magyar Péter: a TISZA Párt nem kér Szijjártó Péterből

Az alakuló kormány új jelöltet vár a Fidesz–KDNP-től az Országgyűlés alelnöki posztjára.

Egy évvel a spanyol giga áramszünet után: nem a megújuló energiák buktak meg, hanem a rendszer

Egy részletes nemzetközi vizsgálat szerint összetett hálózati hibák vezettek az Ibériai-félszigetet megbénító áramkimaradáshoz.

Honvédelmi Minisztérium: Indul a jelentkezés a táborokba 

Nyugalom! Továbbra sincs háború, ezek csak nyári programok fiataloknak, ahol közel hatvanféle tematika közül lehet választani.