Még pár tíz méter aszfalt kellene, hogy száraz lábbal mehessünk át a szombathelyi belváros felől a KRESZ-parkba

Farkas Bazsi 2022-10-31 10:11:00
Úgy néz ki, hogy ez a mostani felújításkor is elmarad.

Javában dolgoznak a munkagépek a szombathelyi KRESZ-parkban, amit a központi költségvetésből érkezett 120 millió forintból újítanak fel. A szakemberek feltörték a régi utakat, új szegélyeket helyeznek el és újra aszfaltozzák a burkolatot. 

A munka most már látványosan a végéhez közelít, egy apróság azonban úgy néz ki elkerülte a tervező figyelmét.

A Gayer-park felől érkezve nincsen olyan sétány, amin eső után is száraz lábbal lehetne megközelíteni a Víztornyot. A gyalogosok vagy a Brenner villa melletti két sétányt választják, vagy a Szőllősi sétányon gyalogolnak át. Csakhogy ez mind olyan állapotban van, hogy nyakig sáros lesz egy eső után minden erre közlekedő.

Persze adott a lehetőség, hogy a Jurisich Miklós utcát válasszák a gyalogosok, ez igaz. Azonban ha már 120 millió forintot költünk el egy park útjainak felújítására, akkor ezt a pár tíz méteres szakasz is rendbe tehették volna. Apróság, de mégis csak konfortosabbá tenné a parkba látogatók érzetét, ha száraz lábbal tudnának átsétálni a Gayer-park felől a Víztoronyhoz. 

Hogy miért nem került bele a tervezésbe ez a pár tíz méteres szakasz, azt az önkormányzattól kérdeztük meg. Amint választ kapunk, jelentkezünk a témával. 

Szólj hozzá!

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.

Végrehajtandó szabadságvesztést kért a Szombathelyi Járási Ügyészség egy külföldi férfira, aki halálos közúti balesetet okozott

A vádlott elaludt a volánnál, a baleset után pedig elhagyta a helyszínt, amiben két vétlen ember is elhunyt. 

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.