Robban a bomba - A szombathelyi közgyűlés elé viszi a Fidesz a brüsszeli szankciók ügyét

Farkas Bazsi 2022-10-26 13:22:00
Illés Károly frakcióvezető előterjesztésében állna mellé Szita Károly, a Megyei Jogú Városok elnökének kezdeményezéséhez. Vagyis, hogy Nemény polgármester is támogassa utólag azt a levelet, amit Ursula von der Leyennek küldött Szita és, amiben elítéli az Oroszországot sújtó szankciókat.

Határozati javaslatot nyújtott be tegnap Illés Károly (Fidesz-KDNP) frakcióvezető, amit abban az esetben a csütörtöki szombathelyi közgyűlés meg is fog tárgyalni, hogyha Nemény András (Éljen Szombathely) polgármester napirendi szavazásra bocsájta. Illés előterjesztése attól szól, hogy Szombathely csatlakozzon a háborús szankciók megszüntetésének követeléséhez.

Ez lényegében annyit tesz, hogy Nemény nyilatkozik, hogy utólag támogatja azt a levelet, amit Szita Károly (Fidesz-KNDP) kaposvári polgármester, a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke szeptember 27-én küldött el Ursula von der Leyennek, az Európai Bizottság elnökének. A levél tartalma szerint a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke elítéli az orosz agressziót, kiállnak a béke pártján, kérik a szankciók megszüntetését és a visszatartott eu-s pénzek kifizetését Magyarországnak.

Íme a levél:

Érdekesség, hogy a levél folyamatosan többes számban ír: elítéljük, kérjük, ám a levelet Szita egyszemélyben írta alá. Illés határozati javaslata szerint pedig Szita utólag kér támogatást a szombathelyi polgármestertől, így vélhetően egyúttal minden más megyei jogú város vezetőjétől is. Vagyis az elküldött levelet anélkül küldte el, hogy a szövetség tagjaival előre egyeztetett volna.

A győri közgyűlés tegnap tárgyalta ugyanezt az előterjesztést. Itt Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) győri polgármester terjesztette elő a határozati javaslatot a fideszes többségű testületnek, ami el is fogadta azt.

Mint ismert, a magyar kormány eddig az összes Oroszországot sújtó szankciós csomagot megszavazta. 

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.