Duplájára emeli Szombathely az építményadót

Farkas Bazsi 2022-10-26 18:20:40
Csak az ezer négyzetméter feletti épületekben működő vállalkozások lesznek érintettek. A Haladás Sportkomplexumnak 66 millió forintot kell jövőre fizetnie.

Az 1000 négyzetméternél nagyobb épületeknél 1000 forintról 2000 forintra emelné január 1-től a négyzetméterenkénti építményadót a szombathelyi önkormányzat. A tervezetet a csütörtöki városi közgyűlés fogja tárgyalni, ám előzetesen a mai Gazdasági és Jogi Bizottság is foglalkozott az előterjesztéssel.

Cseri József, a Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke a mai bizottsági ülésen azt mondta, hogy álláspontjuk szerint ez az összeg még azokat a multikat is megterhelik, akik termelőtevékenységet végeznek a városban.

Horváth Attila (Éljen Szombathely!) alpolgármester válaszában kifejtette, hogy a legnagyobb cégek, amik Szombathelyen működnek szinte kivétel nélkül milliárdos állami támogatást kaptak a gyárak bővítésére. Ráadásul esetenként a mostani emelés azt jelenti, hogy a korábbi nagyságrendileg 20 millió forintos építményadó 40 millió forintra nőne. A külföldi tulajdonban lévő multik pedig euróban könyvelnek, ami azt jelenti, hogy a helyi adókat átváltás után fizetik ki forintban, ez pedig a mostani magas árfolyamnál ismételten csak azt jelenti, hogy csekély mértékben nőnek meg az emelés után a cégek terhei.

Cseri elismerte, hogy az alpolgármester érvei helytállóak, ám a vállalkozók érdekeit képviselve ő továbbra sem mondhat mást, minthogy egy adóemelés sosem lesz vállalkozóbarát intézkedés.

A mostani emelés egyébként nem csak a versenyszférát érinti, de például olyan létesítményt is, mint a Haladás Sportkomplexum. A létesítmény ugyanis 33 ezer négyzetméter, így az eddigi 33 millió forintos építményadója most 66 millióra fog nőni. 

Szólj hozzá!

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el.