Bár a Savaria Mozi bezárt, továbbra is maradna a büfé üzemeltetője a jelenlegi bérlő

Farkas Bazsi 2022-10-21 16:57:00
Amíg a mozi nem üzemel, addig nem kell bérleti díjat fizetnie a cégnek.

Mint az köztudott, a rezsi áremelkedések miatti nagy szombathelyi spórolás egyik “áldozata” lett a Savaria Mozi. A filmszínházat ugyanis október 13-án bezárták a fűtési időszakra, majd a tavasszal nyitja meg újra kapuit az intézmény. 

A mozi büféjét üzemeltető EUROSOLVING Kft. pedig úgy döntött, hogy ők is bezárnak az intézménnyel együtt. A kávézó ajtajára jelenleg a “Bizonytalan ideig zárva” tábla került ki.

Fotó: Farkas Bazsi

De mi lesz az egység további sorsa?

A jövő heti közgyűlés fogja tárgyalni a büfé ügyét, ahol egy két pontot tartalmazó határozati javaslat foglalkozik a témával:

Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése úgy dönt, hogy amennyiben az EUROSOLVING Kft. a Savaria Mozi zárva tartása miatt a mozi épületében működő kávézó bezárását határozza el, úgy a bezárás időtartamára a bérleti díj megfizetése alól mentesül.

A Közgyűlés úgy határoz, hogy ebben az esetben az EUROSOLVING Kft.-vel kötött bérleti szerződés időtartama a bérlő egyetértésével a bezárás időtartamával kerüljön meghosszabbításra. 

Vagyis a városvezetői javaslat szerint, ha a büfét üzemeltető cég bezárja a kávézót a mozi zárva tartási idejére, akkor erre az időszakra nem kell bérleti díjat fizetnie. A pályázatban elnyert 10 éves üzemeltetési időszak pedig meghosszabbodik azzal idővel, amíg nem tudott üzemelni.

Fotó: Farkas Bazsi

Az EUROSOLVING 2020-ban nyerte el a mozi üzemeltetésére kiírt pályázatot. A cég 1 millió 100 ezer forint + ÁFA havidíjjal nyerte meg a licitet. Kerestük a cég ügyvezetőjét, hogy hogyan tervezik a folytatást, egyelőre azonban nem szeretett volna erről nyilatkozni. 

Szólj hozzá!

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.