Hallják a Városházán is, mit követelünk? – Hidat foglaltak a tanáraikért tüntető győri diákok

Papp László Tamás 2022-10-14 18:58:00
Ilyen volt a tanártüntetés Győrben.

A Diákok a Tanárokért győri szervezete Tüntetés a tanárokért címmel tartott demonstációt a Dunakapu téren, melynek részeként lezárták a Kossuth-hidat. "Nincs tanár, nincs jövő! - skandálta a tömeg.

Fotók: Papp László Tamás

 

Majd a tömeg felkiáltójel alakzatot formázott, azt kiáltva: Fizessétek ki a tanárainkat!

Hallják a Városházán is, mit követelünk? - Jobb oktatást! - skandálta az egyik szervező kérdésére a tömeg. Jobb kormányzást! - kiáltotta egyikük, s innen már egy Orbán takarodj is becsúszott.

Fűtést a termekbe! Szabad tankönyvválasztást! Jobb fizetést, jobb megélhetést! - kiabálták a hídfoglaló diákok.

Szabad ország, szabad oktatás! Nincs pénz, ez a baj! - folytatták így a tüntetők. A Szívügyünk a köznevelésért Győr 17 órára Őszi lomtalanítás a köznevelési rendszerben címmel a Megyeháza téri szökőkúthoz hirdetett demonstrációt, a hídfoglalók elindultak, hogy csatlakozzanak hozzájuk. Gyertek velünk! - szólították fel a járókelőket.

A tüntetők a szökőkúthoz értek, ahol Erdős Virág Mikor című versét szavalták. Aztán egyebek közt a Pedagógus életpálya feliratú lapot tépték szét és dobták egy szemeteszsákba, de jóval nagyobb tapsot kapott, mikor a Pintér Sándor és a Belügyminisztérium feliratú került ugyanoda.

A tömeg a Mi vagyunk a grundot énekelte el ezután.

Így szólt a Mi vagyunk a Grund Győrben

Uploaded by ugytudjuk on 2022-10-14.

A diákok szónoka elmondta: számon fogják kérni a kormányon annak ígéretét, hogy ha jönnek az uniós pénzek, megemelik a pedagógusbéreket.

A pedagógusok átlagéletkora 55 év körül van, pályakezdő pedagógusokkal a moziban találkozhatunk jegyszedőként - mondta el a tanárok szónoka.

Szólj hozzá!

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.

Végrehajtandó szabadságvesztést kért a Szombathelyi Járási Ügyészség egy külföldi férfira, aki halálos közúti balesetet okozott

A vádlott elaludt a volánnál, a baleset után pedig elhagyta a helyszínt, amiben két vétlen ember is elhunyt. 

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.