Demonstrációt hirdettek hétfő reggelre a győri Révai Gimnázium tanárai

Pintér Bence 2022-10-11 23:41:00
A demonstráció célja, hogy felhívják a társadalom figyelmét a köznevelés méltatlan helyzetére és súlyos, rendszerszintű problémáira.

Október 17-én, azaz hétfőn reggel hét órakor demonstrációt tartanak a győri Révai Miklós Gimnázium tanárai.

Az interneten megjelent felhívás szerint az iskola 46 tanára és munkatársa szervezi a Szent István út Jókai utca és Aradi vértanúk útja közötti járdájára és közlekedési sávjára a megmozdulást, ami azt jelenti, hogy (részleges) útlezárás is várható.

A felhívásban azt írják: a politikamentes, szakmai demonstráció célja, hogy felhívják a társadalom figyelmét a köznevelés méltatlan helyzetére és súlyos, rendszerszintű problémáira, illetve szolidaritásukat fejezzék ki a közoktatás minden szereplőjével.

Az eseményt megosztó pedagógus a következőképpen összegezte a problémát:

„Nem csak a pedagógusbérekről van szó: oktatási minisztérium hiánya, vízfejű tankerületek, megfenyegetett és kirúgott pedagógusok, kritikus helyzetben lévő infrastruktúra, használhatatlan tankönyvek, szabad tankönyvválasztás akadályoztatása, egekbe kapaszkodó óraszámok, értelmetlen minősítési rendszer, megalázó bérezés és még hosszú a sor.”

Az iskola igazgatója, Horváth Péter egyébként a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke. Az igazgató-elnök korábban azt nyilatkozta a Népszavának: a közoktatás most „tudásgyár, gyermekmegőrzés”, de ennél több kellene hogy legyen. Arról is beszélt, hogy szerinte egy pályakezdő pedagógus bére bruttó 400 ezer forint kellene, hogy legyen.

Nyitókép: Révai Miklós Gimnázium / Facebook

Szólj hozzá!

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.