Harmadára esett vissza a szombathelyi színház látogatottsága

Farkas Bazsi 2022-10-05 07:25:33
A koronavírus után nehezen talál magára a theátrum.

Alapításának 15. évfordulóját ünnepli a szombathelyi Weöres Sándor Színház. Jelenleg is tart az intézmény bérletvásárlása buzdító kampánya. A múlt hétvégén élőláncot terveztek alkotni a Király utcai jegyirodától a színház Akacs Mihály utcai épületéig, ám végül ebből egy állomások közötti sétáló ünnep lett.

Arra voltunk kíváncsiak, hogy az elmúlt időszakban mennyire lett a színház a szombathelyiek életének része, hogyan alakultak a nézőszámok. A wssz.hu adatai szerint a következőképpen alakultak az adatok:

2011 - 54 421 néző
2012 - 55 439 néző
2013 - 53 450 néző
2014 - 67899 néző
2015 - 63 330 néző
2016 - 67 567 néző
2017 - 62 333 néző
2018 - 61 141 néző
2019 - 61 956 néző
2020 - 23 161 néző
2021 - 21 674 néző

Fontos kiemelni, hogy az adatok naptári évre és nem színházi évadra vonatkoznak. 2020-ban 5 hónapra zárt be a színház a koronavírus-járvány miatt, míg 2021-ben 3 hónap volt ez az időszak. 

Kerestük a színházat, hogy megtudjuk, hogyan alakult eddig az idei nézőszám, ám arra kértek minket, hogy várjuk meg, amíg ennek az évadnak a bérletes számai is véglegesek lesznek, így tisztább képek kaphatunk majd a 2022-es nézőszámról. 

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.