Az LMP is kifejezte a szolidaritását az elbocsátott pedagógusok felé

Farkas Bazsi 2022-10-03 18:48:00
Felháborító, amit a kölcseys tanárokkal tettek - mondta Kanász-Nagy Máté, a párt parlamenti képviselője.

Kanász-Nagy Máté, az LMP – Magyarország Zöld Pártjának országgyűlési képviselője tartott hétfőn sajtótájékoztatót, amit rendhagyó módon nem a meghirdetett témával, hanem a Kölcsey Ferenc Gimnáziumból kirúgott tanárok ügyével kezdte.

Az LMP szerint az intézkedés felháborító, és ezúton is szeretnék kifejezni a szolidaritásukat az elbocsátott pedagógusok irányába. A zöldek úgy vélik, hogy a törvénytelenséget nem a tanárok, hanem a magyar kormány követte el, akkor, amikor megszüntették a sztrájkjogot. 
Ezután rátért az eredeti témára, ami a szélenergia volt.

Múlt héten többször is megkérdezték Orbán Viktort a szélenergiáról, aki elmondta, hogy a kormányon belül is vitát képez a téma, de ő maga bevallotta, hogy szkeptikus a szélerőművekkel kapcsolatban. Az LMP azt gondolja, hogy a szélenergia megbízható, olcsó és zöld energiaforrás, ráadásul az ország energiafüggetlenségét is segítheti. 

Amikor Orbán azt mondta, hogy vita van a kormányon belül, akkor megszületett az a kérdés, hogy mégis kik vitáznak a szélenergiáról, éppen ezért Kanász-Nagy minden miniszterhez írásbeli kérdéssel fordult, mindegyikőjüknek ugyanazt a kérdést tette fel: mi a véleményük a szélenergiáról, hogyan állnak ehhez a kérdéshez, támogatják a szélerőművek létesítését, vagy sem.

Az LMP kéri a minisztereket, hogy valljanak színt a témában, és mondják meg, hogy támogatják, vagy sem a szélenergiát. 

Szólj hozzá!

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.

Szeles Szabolcs egyszerre volt Győr és a WHB pénzügyi jolly jokere

A politikus vagyonnyilatkozatai és pályája alapján jól kirajzolódik, hogyan épül fel egy klasszikus NER-karrier Győrben.

Ónos eső miatt figyelmeztetnek, de marad az enyhe idő

Citromsárga riasztás van érvényben több északi vármegyében, napközben többfelé várható csapadék.

Munkagéppel okozott balesetet egy férfi - vádat emelt ellene a Győri Ügyészség

Rosszul kanyarodott és a sértettet nekinyomta egy autónak. 

Nemény András: "Megértem, hogy megosztotta a közvéleményt az Orbán Viktorral való találkozóm."

A szombathelyi polgármester leginkább arról akarta meggyőzni a miniszterelnököt, hogy a közösségi közlekedés kerültjön át a kötelező feladatok közé, így automatikusan járna mellé állami támogatás.