Az összes ellenünk indított perét elvesztette a séi ügyvéd

ugytudjuk.hu 2022-09-30 17:19:00
A vádló ügyvédként önmagát képviselte a legutóbbi vesztes ügyében is a bíróságon.

Szerdán tárgyalta a Győri Ítélőtábla azt a büntetőügyet, amit egy ügyvéd kezdeményezett a bíróságon, lapunk főszerkesztőjével szemben.  

Az ügyvéd azt nehezményezte, hogy egy 2020. májusában megjelent cikkben azt írtuk, “Saját szabályszegését vette videóra az önjelölt séi blogger”. 

Az eljárásban első fokon felmentés született, másodfokon elmarasztaló ítéletet hozott a törvényszék. A héten az ítélőtábla hatályon kívül helyezte a másodfokú döntést, és bűncselekmény hiányában felmentették főszerkesztőnket a vádak alól.

A pervesztes az ítélet után, így látta a döntést, és annak hátterét:

Faéke Bazsi büntetlenül hazudozhat a Győri Itélőtábla szerint 🤡

Uploaded by dr. Szendrő-Németh Tamás on 2022-09-28.

A bírói tanács elnöke szóbeli indoklásában elmondta, hogy a felperes által bűncselekménynek ítélt tett, nem meríti ki ezt a fogalmat. Az ő általa a bíróság elé tárt ügy pedig nem a tárgyalóterembe való, annak ugyanis semmiféle jogsértő eleme nincsen. Az ugyan lehet, hogy felperes erkölcsileg sértve érzi magát, ám ezzel a bíróság nem tud mit kezdeni - fogalmazott az elnök.

A séi blogger az utóbbi években számos pert kezdeményezett szerkesztőségünk, és annak vezetőjével szemben. Az ügyvéd egyetlen perben sem tudott nyerni, sem polgári, sem pedig büntetőperben. 

Amikor a blogger egy-egy részsikert elért, akkor azt azonnal a szombathelyi fideszes politikusok is kidobolták. A legutóbbi ilyen alkalom a mostani eljárás másodfokú ítélete volt, amikor főszerkesztőnkre nézve elmarasztaló ítélet született. A szombathelyi Fidesz-frakció szinte összes tagja szóba hozta az ügyet a májusi közgyűlésen és többek között “Ugydugjuk” feliratú táblákat tettek ki maguk elé a képviselők.

Fotó: szombathely.hu/Bonyhádi Zoltán

A szerdai ítélőtáblai döntés után Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselő a közgyűlés nyilvánossága előtt szólította fel bocsánatkérésre a Fidesz-frakció tagjait, ám egyetlen fideszes politikus sem tett ennek eleget.

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.