LMP: A szélenergia ügyében meg tudjuk győzni Orbán Viktort

Pintér Bence 2022-09-28 08:21:55
2016 óta gyakorlatilag tilos szélturbinákat építeni Magyarországon.

Az LMP készen áll arra, hogy az Országgyűlésben vitassa meg a szélerőművek használatának kérdését. Szóvivőjük, Gál József keddi sajtótájékoztatóján azt mondta: „minden állításunkról meg tudjuk győzni Orbán Viktort”. A politikus azután beszélt erről, hogy a miniszterelnök a hétfői parlamenti ülésen azt mondta: a kormányon belül egyelőre nincsenek meggyőződve arról, hogy szükséges a szélenergia termelésének újraindítása, és szívesen veszi, ha a kérdést az Országgyűlésben vitatják meg.

Gál József szerint erre jó alkalom lenne pártja határozati javaslatának megvitatása, amelyben a szélenergiastop feloldását kezdeményezik. Emlékeztetett: 2016 óta lényegében tilos ilyen turbinákat telepíteni, hiszen a szabály szerint település határától 12 kilométeren belül nem állítható fel szélerőmű. Pedig az energiaválságban mindent meg kell tenni az orosz függőség csökkentése érdekében és minél nagyobb arányban kellene megújuló energiákra támaszkodni – érvelt.

Az LMP az embereket is arra kéri, hogy mivel „Orbánék csak az erőből értenek”, minél nagyobb számban írják alá a párt erről szóló petícióját - tette hozzá. Idén nyáron ez már sikerült, hiszen több tízezer aláíróval és több ezer tüntetővel megakadályozták az „erdőírtó” rendelet végrehajtását – jegyezte meg.

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.