Olcsóbb üzemanyagárak mellett is sokkal többet tankolt el közpénzen a Puskás-éra, mint most Neményék

Farkas Bazsi 2022-09-22 16:15:00
2017-ben 4 millió 300 ezer forintot töltikézett el a fideszes városvezetés. Július eleje óta piaci áron tankol a városháza is.

A megyei napilap kért közérdekű adatokat a szombathelyi városházától. Az igénylés arra vonatkozott, hogy mennyi pénzt tankolt el az évek során a városháza. A közérdekű adatigénylésből az derült ki, hogy három Skoda SuperB személygépkocsi és egy Volkswagen kisbusz teszi ki az önkormányzat képkocsiparkját. 

Ezeknek az elmúlt években így alakult a tankolási költsége. Zárjójelbe tettük a számításaink alapján az adott évben érvényes üzemanyag átlagárat. Egybe számolva a benzint és a gázolajat.

Puskás Tivadar (Fidesz - KDNP)

2017. (357 forintos átlagár)  - 4 millió 300 ezer
2018. (370 forintos átlagár) - 3 millió 400 ezer

Nemény András (Éljen Szombathely!)

2020. (400 forintos átlagár) - 2 millió 600 ezer forint
2021.(445,5 forintos átlagár)  - 3 millió 800 ezer
2022. szeptember 12-éig (480 forintos átlagár/729 forintos átlagár)  - 3 millió 692 ezer 255 forint

A 2022-es adat kissé csalóka, mivel június 30-val, lekerült az ársapka azokról a tankolásokról, amiket a sofőrök nem magán autókon végeznek el. Vagyis július, augusztus, szeptember hónapban már piaci áron tankolták az autókat a városházán is.

Hende egymaga megközelíti a városháza üzemanyag költségeit

Nemrég kértük ki a Parlament sajtó irodától Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térségének parlamenti képviselőjének üzemanyagköltéseit.

Mivel Hende parlamenti alelnök, így szolgálati autóra jogosult. 

Ez 2018-tól egy Skoda Superb volt,
2022. júliustól pedig VW Passatra cserélték Hende hivatali autóját.

A sajtóirodától részletes számokat kértünk, mennyi pénzt autózott el Hende a hivatal kasszájából, vagyis közpénzből az előző ciklusban és mennyit költöttek el hivatali autójának tankolására eddig idén.

Az elszámolt üzemanyagköltség az iroda szerint:

2018. - 1 millió 950 ezer 503 forint
2019. - 1 millió 948 ezer 914 forint
2020. - 1 millió 564 ezer 811 forint
2021. - 2 millió 478 ezer 396 forint
2022. - 1 millió 101 ezer 502 forint.

Címlapfotó: Puskás Tivadar száll be egy autóba, (szombathely.hu)

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.