120 millió forintból újul meg a szombathelyi KRESZ-park

Farkas Bazsi 2022-09-22 12:38:42
Összeadtuk, most indulhat a munka.

Tavaly jelentette be Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térsége parlamenti képviselője, hogy összen 1 milliárd 205 millió forintot kap Szombathely fejlesztésekre a központi költségvetésből.

Az adóforintokból összegyűlt pénzből eddig felújította a város a Paragvári, a Magyar László, a Dozmat és a Nádasdy Ferenc utcát. De ebből a csomagból építik majd újjá a Szent István király utcai hidat is, rakják rendbe a vásárcsarnok körüli parkolókat és újítják fel a KRESZ-parkot is.

Hende nem volt elégedett azzal, hogy a tavaly nyáron bejelentett majd szeptemberben átutalt pénzből nem kezdődött meg azon nyomban a munka. Valószínű nem szóltak neki, hogy a terveztetésre és a kivitelezésre is közbeszerzést kell kiírni, aminek bizony van átfutási ideje.

Januárban bokáig érő hóban készített videót a környéken, majd osztotta meg tapasztalatait, hogy bizony a KRESZ-parkban télvíz idején nem folyik a munka.

Talán a napokban ismét a víztorony felé fújja a szél Hendét, hiszen akkor ismét a saját szemével láthatja, hogy a munka elindult. A tervek szerint a kivitelezés még az idén befejeződik.

Szólj hozzá!

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.