Hende most azért hálálkodik a kormánynak, mert Szombathely kaphatott némi őt megillető pénzt eu-s forrásból

Farkas Bazsi 2022-09-21 10:38:00
322 millió forintot kapott vissza a város a vásárcsarnokra elköltött 508 millió forintból.

Ahogy arról tegnap beszámoltunk, 322 millió 73 ezer 616 forintot utalt át a kormány Szombathelynek, hogy kompenzálja azt a többletkiadást, amit az önkormányzat a vásárcsarnok felújítására költött el.

1 milliárd 200 millió forintot kapott a város a piac épületének korszerűsítésére, ám két közbeszerzés kiírása sem volt elég ahhoz, hogy olyan ajánlatot kapjon a korábbi városvezetés, ami az általuk megrendelt tervek kivitelezésére elég lett volna.

A második alkalommal a közbeszerzés eredményét már a mostani, Éljen Szombathely! vezette városvezetés kapta meg, a közgyűlés pedig úgy határozott, hogy városi költségvetésből biztosítja a plusz költségeket. Aztán hamarosan a beruházás még tovább drágult, amikor kiderül, hogy előre nem látható pótmunkákat kell végezni az épületen.

Ez összesen 508 millió forint többletköltséget eredményezett.

Hétfő este jelent meg a Magyar Közlönyben az a rendelet, ami jóváhagyja a 322 millió forint kifizetését Szombathelynek.

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester posztolta ki a következőt:

Június végén kértem Navracsics Tibor miniszter úr segítségét, hogy a Szombathelyi Vásárcsarnok önkormányzat által megfizetett többletköltségét (508 millió forintot) a több éve bennragadt Szombathelyt illető európai uniós forrásból segítse megfizetni. 

A ma megjelent kormánydöntés értelmében 322 millió forintot meg is kapunk belőle. 

Köszönöm Miniszter Úrnak a közbenjárást.
Éljen Szombathely!

Hende Csaba (Fidesz-KDNP) a térség parlamenti képviselője pedig így tálalta a történteket:

A Kormány 322 millió forint többlet-támogatást biztosít a szombathelyi Vásárcsarnok felújításához. 

Köszönöm a Kormánynak, hogy ismét jelentős összeggel támogatja városunkat! 

Hajrá Szombathely!

 

Szólj hozzá!

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.