LMP: a kormánynak továbbra sincsenek érdemi zöld megoldási javaslatai az energiaválság kezelésére

Farkas Bazsi 2022-09-17 15:08:58
Reagált a zöld párt a mai kormányinfóra.

A mai kormányinfóra reagálva küldött közleményt szerkesztősgünknek az LMP, amit változtatás nélkül közlünk:

Az LMP-Magyarország Zöld Pártja szerint elfogadhatatlan, hogy a kormánynak továbbra sincsenek érdemi zöld megoldási javaslatai az energiaválság kezelésére, a pedagógusok drámai helyzetére, a legrászorultabbak támogatására, és a valódi köztehetviselésre.

Az LMP álláspontja szerint amennyiben Gulyás Gergely miniszter a szombati kormányinfóján valóban segíteni szeretett volna, azonnali hatállyal megemeli és inflációkövetővé teszi a pedagógusok bérét, hiszen a pályaelhagyók aránya a szektor teljes összeomlásához vezet. Amennyiben a kormány zöld megoldást akart volna az enegriaválágra, bevezeti a havi 5000 forintos, országosan érvényes klímabérletet, mellyel az energiafelhasználásunk és függésünk drasztikusan csökkenthető lenne, illetve a szociális alapú rezsitámogatást biztosít azoknak, akik önhibájukon kívül nem tudták ingatlanjaikat energetikailag korszerűsíteni. Az LMP szerint ezekre a forrást a TAO kulcsok igazságos módosításával lehet megteremteni, hiszen a nagyvállalatoknak is ki kell venniük a részüket a közteherviselésből.

Az LMP minden válságkezelő javaslata az országgyűlés elé kerül az őszi ülésszakban, követeljük a kormánytól, hogy fogadja el ezeket.


Dr. Schmuck Erzsébet és Ungár Péter,
az LMP társelnökei

Szólj hozzá!

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.