LMP: azonnali, 45 százalékos béremelésre van szükség a közalkalmazottak számára

Farkas Bazsi 2022-09-15 16:22:00
Kanász-Nagy Máté a párt parlamenti képviselője arról beszélt, hogy kiállnak azok mellett a tanárok mellett, akiket véleményük miatt retorzió ért.

Ősszel dönthet a Parlament a közalkalmazottak, és így a pedagógusok béremeléséről is, ugyanis az LMP még nyáron terjesztette be azt a javaslatát, hogy a közalkalmazottaknak évente kétszer, inflációkövető béremelésben részesülhessenek. Erről beszélt ma Kanász-Nagy Máté a zöldpárt országgyűlési képviselője. Azt is elmondta Újpest korábbi alpolgármestere, hogy ennek az emelésnek az elmúlt hat hónap inflációját kell, hogy elérje, a javaslat célja tehát az, hogy a közalkalmazotti bérek reálértékét megtartsa az állam.

Kanász-Nagy szerint ez a lépés elengedhetetlen, hiszen az infláció már 15.6 százalékos, az élelmiszerárak emelkedése viszont 30 százalékos. Rekord inflációs időszakot élünk, ami a közalkalmazottak esetében azt jelenti, hogy egy havi bért emészt fel a drágulás, ez különösen érzékenyen sújtja a pedagógusokat. Az LMP – Magyarország Zöld Pártjának a javaslata éppen ezt kompenzálná.

A zöldek képviselője azt is elmondta, hogy az LMP második javaslata arra vonatkozik, hogy túl az infláció kompenzálásán, egy azonnali 45 százalékos béremelésre is szükség lenne a közalkalmazottak számára. Erre azonnal szükség van, ahogy Kanász-Nagy fogalmazott, nem ér rá a következő parlamenti ciklusig várni vele, a probléma megoldása nem odázható el a következő évekre.

Nem hiába tiltakoznak a tanárok, az oktatásban dolgozó szakemberek, valamint a szülők és a diákok, a tarthatatlan helyzet ellen. Az LMP minden eszközzel támogatja a tanárok követeléseit, ami rendezné a béreket és a munkakörülményeket. Ezen túl az zöldpárt kiáll azon oktatók mellett is, akiket valamilyen retorzió ért a véleményük miatt, éppen ezért Kanász-Nagy írásban fordult Pintér Sándor belügyminiszterhez, akitől azt kéri, hogy vizsgálja ki ezeket az eseteket. Az LMP szerint nem tűrhető, hogy bárkit is retorzió érjen csak azért, mert felszólal, mert vállalja a véleményét, mert kiáll az oktatás és a magyar fiatalok jövője mellett. 

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.