Bezár a győri könyvtár, csak a belvárosi épület marad nyitva

Pintér Bence 2022-09-14 17:15:00
Az is csak délután. Az összes fiókkönyvtárat bezárják, a központi pületet pedig ugye épp felújítják – mondjuk sokak szerint emiatt nem kéne bezárni.

A győri Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér szeptember 19-től megváltozott nyitva tartással várja olvasóit – derült ki a könyvtár Facebook-oldaláról.

  • A Kisfaludy Károly Könyvtárban (Baross Gábor u. 4.) hétfőtől péntekig 13-18 óra között tudnak könyvtári dokumentumot kölcsönözni az érdeklődők.
  • A Bezerédj-kastély Művelődési Ház minden hónap második teljes hetében, keddtől péntekig, 9-19 óráig tart nyitva.
  • A fiókkönyvtáraink zárva tartanak, a Központi Könyvtárunkban pedig energetikai felújítás folyik, így a munkálatok elkészültéig ez az épületünk nem látogatható.
  • A szabadhegyi József Attila Művelődési Ház, a gyirmóti Győri Szabó József Művelődési Ház, és a Gyárvárosi Közösségi Ház további intézkedésig zárva tart.

„A Kisfaludy Károly Könyvtárban a megszokott kölcsönzési lehetőségek mellett kiemelt gyermekkönyvtári szolgáltatásokkal, könyvtárközi kölcsönzésekkel is várjuk kedves olvasóinkat, illetve a könyvtár online felületein folyamatosan újdonságokkal készülünk. Kövessék híreinket!” – áll a bejegyzésben.

Információink szerint egyébként itt is – az uszodákhoz hasonlóan – leginkább szépen hangzó kifogás az energetikai felújítás, több forrásunk is arról beszélt, hogy attól nyitva lehetne a könyvtár központi épülete.

Iratkozz fel te is a Győr filter nélkül hírlevélre! Kövesd a Befejezetlen Győrt a TikTokon!

Szólj hozzá!

Baleset történt Szombathelyen a Bartók Béla körút egyik gyalogátkelőhelyénél

Olvasónk szerint gyalogost gázoltak, a rendőrség egyelőre ezt nem erősítette meg.

A téli esküvő meglepő előnyei: spórolás és egyediség

Ha esküvőt tervezel, eszedbe jutott-e már, hogy a hideg évszakban is kimondhatod a boldogító igent?

Orbán Anita a TISZA külügyi vezetője

Bejelentette friss arcát a párt.

„A hallgatás most beleegyezés” - Diószegi Judit Szeles Szabolcs válaszát várja

A TISZA győri képviselőjelöltje szerint a helyi Fidesz nem kerülheti meg Lázár János roma közösséget sértő kijelentéseit.

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.