Összesen 215 millió forintnyi rezsisegélyt oszt ki Szombathely a rászorulóknak

Farkas Bazsi 2022-09-09 17:57:00
A rezsi drágulás miatt nehéz helyzetbe került családokon segít az önkormányzat.

Ahogy arról korábban már beszámoltunk rendkívüli közgyűlést tartott ma Szombathelyen Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester.

A mai ülésen elsőként a rezsi drágulás miatti intézkedéseket tárgyalta a testület, ahol elsősorban az áremelkedés miatt nehéz helyzetbe került családok ügye volt soron.

Nemény hangsúlyozta, hogy összesen 215 millió forintot különítenek el a segélyekre.

A Megélhetésvédelmi Munkacsoport javaslata szerint, azok a helyi lakosok kaphatnak támogatást gáz és villany túlfogyasztás esetén, akinek 1 vagy 2 fős háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a 150 ezer forintot, több fős háztartás esetén pedig a 114 ezer forintot. 

Fotó: szombathely.hu/Bonyhádi Zoltán

Gáz túlfogyasztás esetén a támogatás köbméterenként 250 forint, maximum 20 ezer forint lehet.

A villany esetében a rezsicsökentett átlagfogyasztás feletti kWh-ként 11 forint, de legfeljebb havonta 5 ezer forint, kivéve, ha az ingatlan fűtése kizárólag villamosenergiával történik, ebben az esetben havonta legfeljebb 10 ezer forint lehet a támogatás mértéke.

A kérelmeket legkorábban október 1-től 2023. április 30-ig lehet benyújtani a szükséges igazolásokkal együtt.

A városvezetés emelte a gyógyszertámogatást is. A korábbi 8 ezer forint helyett 12 ezer forintra nőtt az igényelhető összeg.

Döntöttek arról is, hogy az eddigihez képest további 3 millió forintot különítenek el a rászoruló családok tüzifa támogatására.

Hamarosan pedig piaci szereplő bevonásával izzócsere programot indít Szombathely. A hagyományos izzókat LED izzókra lehet majd becserélni a város segítségével. Ennek részleteit hamarosan kidolgozza a hivatal.

A következő közgyűlésen fognak tárgyalni a gyermekvédelmi kedvezményről. Czeglédy Csaba (független) képviselő ugyanis arról számolt be, hogy változás történt a rendszerben, és a korábbinál sokkal alacsonyabbra szállították le az igénylők egy főre jutó jövedelemhatárát. Nehéz helyzetet teremtve ezzel a rászoruló családoknál.

Szólj hozzá!

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.