Bezárta volna az uszodát és más önkormányzati intézményt az egri polgármester, a testület azonban leszavazta az ötletet

Farkas Bazsi 2022-09-09 18:19:00
Egy bizottságot azonban felállítanak az energiaválság kezelésére.

Péntekre rendkívüli közgyűlést hívtak össze Egerben, amelyen Mirkóczki Ádám polgármesternek a rezsiválsággal kapcsolatos, intézmények bezárását, adók és bérleti díjak elengedését javasló előterjesztését tárgyalták - írja társlapunk az Egri Ügyek.

Az ezzel kapcsolatos, előzetes üzengetések alapján már várható volt, hogy nem fognak teljes egyetértésben felsorakozni a javaslat mögé a képviselők (az előzményekről bővebben ebben a cikkben írtunk), és a heol.hu beszámolója szerint valóban többen kritizálták az előterjesztést.

A momentumos Keresztes Zoltán például a hatástanulmányt hiányolta, míg a fideszes Orosz Lászlóné pedig felvetette, hogy az önkormányzatnak saját magán kellene kezdenie a spórolást. A Mirkóczki Zita (MSZP/EGységben a Városrt Egyesület) pedig arról beszélt, hogy a színházak és a  bábszínháznak is támogatásokat kell visszafizetnie, ha nem nyithat ki, és elmaradnak a pályázati forrásból előkészített produkciók bemutatói. Dr. Csetneki Attila (Fidesz) pedig feltette a kérdést, hogy miért kellene elengedni olyan önkormányzati bérlőknek a bérleti díjat, mint a nagy gyorsétterem-láncok, bankok, vagy a Szerencsejáték Zrt. Ugyanis ők is bérlők.

Többen szóvá tették azt is, hogy a polgármester javaslatai nem jelentenének spórolást, a színháznak például milliókat kellene visszafizetnie, ha bezárják. Erre Mikóczki Ádám úgy reagált, hogy ő nem spórolni akar, "hanem odaadni az egrieknek az összeget". Hozzátette, hogy szerinte januárban úgyis be kell zárni majd ezeket az intézményeket (akkortól ugyanis nem lesz fedezet a megnövekedett rezsijük fizetésére, így a működésük év végéig biztosított).

A Fidesz-frakciót vezető Oroján Sándor módosító javaslatot nyújtott be a rezsiválság kezelésére: szerinte egy ideiglenes bizottságot kell felállítani erre a célra. Sós Tamás (MSZP/EVE) pedig azt javasolta módosító indítványában, hogy a közgyűlés felkéri a gazdasági irodát, valamennyi intézményt és gazdasági társaságot, hogy soron kívül készítsenek intézkedési tervet, vészforgatókönyvet a bevétel csökkenésének esetére, illetve a tevékenységük felfüggesztésére. A közgyűlés az utóbbi módosító javaslatot nem szavazta meg, Oroján Sándor bizottság felállításról szóló javaslatát viszont igen.

A polgármester javaslatai közül elsőként a települési támogatás módosítását szavazták le a képviselők, majd az építményadó elengedése érdekében kezdeményezett módosítást sem szavazták meg. Nem voksolt igennel a többség a bérlakások bérleti díjainak elengedésére sem, valamint az idei intézménybezárásokat sem támogatták.

Jövő tavaszig működhet az Energia Veszélyhelyzeti Ideiglenes Bizottság

Az Oroján Sándor megszavazott javaslata alapján felálló Energia Veszélyhelyzeti Ideiglenes Bizottság feladata az energia veszélyhelyzettel kapcsolatban az önkormányzat, az intézmények és az önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságok energiamegtakarítási és költségcsökkentő intézkedési lehetőségeinek feltérképezése, és intézkedési terv előkészítése.

A bizottság folyamatosan figyelemmel kíséri az energia-veszélyhelyzet alakulását, és az önkormányzati költségvetés alakulását, és munkája során megvizsgálja az önkormányzati szerveknél és cégeknél a költségcsökkentési és reorganizációs lehetőségeket, előterjesztések előkészítését koordinálja a közgyűlés és az illetékes bizottságok számára ezek végrehajtására. A bizottság továnná koordinálja az egri családok és mikro-, kis- és közepes vállalkozások veszélyhelyzetben történő megsegítésére készítendő előterjesztéseket.

Az előterjesztés szerint a közgyűlés felhatalmazza a bizottságot az érintett szervezetekkel való közvetlen kapcsolattartásra és információkérésre. Működésének időtartama 2022. szeptember 09. - 2023. február 28., a bizottság a munkájáról, a javasolt intézkedésekről a rendes közgyűléseken köteles beszámolni. A megalakulás határideje szeptember 19.

Ahogy korábban írtunk róla, Szombathelyen is ma hívott össze a polgármester rendkívüli közgyűlést. Ott is az hangzott el, hogy rezsi miatt nehéz helyzetbe kerül a város, és annak egyik legnagyobb cége, a Vasivíz

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.