A Magyar Közút szerint nagyon nem kéne a menetiránnyal szemben haladni az autópályákon

Fehér Buda 2022-08-25 15:00:29
Az elmúlt hetekben többen is megpróbálkoztak a mutatvánnyal.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. forgalomfigyelő kamerái az elmúlt néhány hétben számos alkalommal rögzítették, ahogy autósok szabálytalanul megfordultak, visszatolattak vagy éppen a forgalommal szemben hajtottak fel a hazai autópályákon, tudtuk meg a Közút közleményéből.

Ezt annyian és olyan módon tették meg, hogy a közutasoknak sikerült egy elég hosszú válogatást összehozniuk belőle az Instagram oldalukon.

 

 
 
 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Magyar Közút Nonprofit Zrt. (@magyarkozut) által megosztott bejegyzés

A társaság számos alkalommal és módon hívta már fel a figyelmet, hogy miért élet- és balesetveszélyes az, ha valaki szándékosan megfordul vagy visszatolat egy gyorsforgalmi úton, hasznos tippeket és tanácsokat elérhetnek az érdeklődők a cég weboldalán. Aki pedig rövidebb jótanácsra vágyik, annak a South Parkból ismert Mr. Mackey stílusában üzen a Magyar Közút: „Az autópályán való megfordulás és tolatás rossz, értem?"

 

Szólj hozzá!

Az FTC-t és a Győrt is megbüntette a szövetség a drapériás eset miatt

Az FTC-Rail Cargo Hungaria elnézést kért a molinó tartalmáért, a testület előtt beszámolt arról, hogy belső döntéseket hozott a transzparenst kihelyezők kitiltására, annak érdekében, hogy hasonló eset a jövőben ne fordulhasson elő.

Új szegmens nyílhat az ingatlanpiacon a zártkerti ingatlanokkal

Elsőként azok az önkormányzatok léphetnek, ahol a zártkerti területek jelentős lakhatási alternatívát vagy rekreációs funkciót töltenek be.

Iskolaépületnek hajtott egy busz Szolnokon

Egy gyalogos és több utas megsérült.

Dróntilalommal próbálják jelentéktelenné tenni a Nemzeti Menetet – Magyar Péter szerint retteg a hatalom

A honvédelmi miniszter katonai műveletet tervez pont akkor és pont ott, amikor és amerre a tömeg halad majd csütörtökön. 

Mentőhelikopterrel szállítottak Győrbe egy 17 éves lányt

Súlyos baleset történt egy soproni iskolában.

Megszépül a Széchenyi híd alatti partszakasz Győrben

Faállomány-felújítás kezdődik a Dózsa György rakparton.

Illegálban bontotta az autókat egy csornai nő

Több mint 11 ezer kiló hulladékot halmozott fel az udvarán.

Több mint 30 millió forintot "keresett" egy szombathelyi biztosítási csaló

Több helyről is hamis orvosi iratokkal vett fel biztosítási pénzt.

Tűz volt ma délben Győrben

Gyárvárosban gyulladt ki egy garázs teteje, személyi sérülés nem történt. 

Majdnem megölte kéthetes kislányát egy szombathelyi nő, öt év börtönre ítélte a törvényszék

Előfordult, hogy a síró csecsemő száját befogta, a hason fekvő gyermek fejét belenyomta a kiságy matracába, amitől a kislány koponyacsonttörést szenvedett.