LMP: Tiltsák be Magyarországon a palagáz kitermelését!

Papp László Tamás 2022-08-22 20:11:38
A zöld párt társelnöke szerint az ugyanis rendkívül káros és veszélyes megoldás, környezet- és természetpusztító.

Az LMP határozati javaslatot nyújt be a parlamentnek, hogy tiltsák be Magyarországon a palagáz kitermelését

– mondta Kanász-Nagy Máté, az ellenzéki párt társelnöke hétfői budapesti sajtótájékoztatóján az MTI szerint.

A politikus kiemelte: a kormány „totálisan rossz válaszokat ad az energiaválságra, illetve a klímaválságra”, ilyen rossz válasz a védett erdők tarvágása, a szénkitermelés fokozása, és ilyen lenne a gázkitermelés fokozása, főleg a palagáz segítségével. 

Közölte: határozati javaslatuk azt a célt szolgálja, hogy Magyarországon ne lehessen palagázt kitermelni, az ugyanis rendkívül káros és veszélyes megoldás, környezet- és természetpusztító, olyan negatív hatásai vannak, amelyek „messze felülírnak bármilyen olyan hasznot vagy előnyt”, amelyet a kormány remél tőle.

Kanász-Nagy Máté kifejtette: a palagáz kitermelése és felhasználása során olyan metángáz-képződéssel kell számolni, amely a légkörbe jutva sokszorosan pusztítja a klímát. A palagáz kitermelésekor olyan vegyszereket használnak, amelyek ha a környezetbe jutnak, tökreteszik a környező ivóvízkészleteket; emellett a rétegrepesztés technológiájával dolgoznak, amelynek földrengéskockázata van, és több más országban éppen emiatt tiltották be a palagáz kitermelését

– tette hozzá.

Megjegyezte: a palagáz kitermelésekor mindezeken felül rendkívül sok tiszta vizet használnak fel, és amikor „egy sok hónapos aszályos időszak van mögöttünk”, különösen óvni kell az ivóvízkészleteket. Ehelyett az energia- és a klímaválságra zöld, fenntartható módszereket kell alkalmazni, ilyen például az épületszigetelési program, amelyet az LMP évek óta szorgalmaz vagy a megújuló energiaforrások felhasználása

– hangsúlyozta Kanász-Nagy Máté.

Címlapkép: Pixabay.

Szólj hozzá!

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.