Ééés kész is a szombathelyi Nádasdy utca

Farkas Bazsi 2022-08-21 20:29:00
Ugyan kisebb munkák még lesznek, de az autósok már használhatják a friss aszfaltot.

Befejeződött a Nádasdy Ferenc utca aszfaltozása, a teljes útpályát átadtuk a célforgalomnak. A befejező munkálatok még zajlanak, de azokat már útzár nélkül el tudja végezni a kivitelező - írta friss posztjában a szombathelyi önkormányzat.

Az utca abból az 1 milliárd 200 millió forintból újult meg, amit az önkormányzat a Belügyminisztériumtól kapott, és amiből a Nádasdy Ferenc utcán kívül a már szintén elkészült Magyar László utcát, a Paragvárit és a Dozmat utcát is felújítják. 

Hende Csaba (Fidesz-KDNP) a térség országgyűlési képviselője tavaly júliusban jelentette be, hogy felújítási csomagot kap Szombathely a kormánytól. Januárban azzal haknizta végig a felújításra kijelölt területeket, hogy szerinte a városvezetés nem végzi a dolgát, mivel sehol nem álltak még neki a kivitelezésnek.

A városvezetés akkor azt mondta, hogy közbeszerzéseket kell kiírni a tervzésre, kivitelezésre ezért nem halad még a munka. Na meg azért, mert a januári mínuszokban nem lehet meleg aszfalttal dolgozni.

Augusztus elején azzal tartott sajtótájékoztatót Bokányi Adrienn (Éljen Szombathely!) és Putz Attila (Éljen Szombathely!) önkormányzati képviselők, akik azt mondták, hogy az iskolakezdésre végeznek a munkával. 

És valóban elkészültek. 

Szólj hozzá!

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.

Magyar Péter: Lázár János lehet egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk koalíció miniszterelnöke

A TISZA vezére meredek jobboldali vészforgatókönyvet vizionál, amiben Orbán lenne az államelnök. 

A zárt alumínium kerítés előnyei a modern ingatlanoknál

A zárt alumínium kerítés egyik legfontosabb előnye abban rejlik, hogy hatékonyan képes megteremteni az elzártságot és nyugalmat, amelyre egyre többen vágynak a saját otthonuk körül.

Strompová Viktória: Omladozó vakolatú őrsön kell, hogy dolgozzanak a büki rendőrök

A helyi önkormányzat építési telket és a költségek felét adta volna egy új épülethez, de a kormány nem élt a lehetőséggel.

Természetes módszerekkel a ciklus harmóniájára

A nők életét számos hormonális hullámvölgy színesíti, amik a pubertáskor kezdetétől a menopauzáig tartó időszakot végigkísérik. A női ciklusok megértése és figyelemmel kísérése segíthet abban, hogy jobban megismerjük mindennapjainkban a stabilitást.

Szijjártó Péter szerint Győr elveszít 5 évet azzal, hogy Pintér Bence a polgármester

Nem nagyon burkolta az üzenetet: ha nem a Fideszre szavazol, veszíteni fogsz.

Több mint 170 millió forintot sikkasztott el egy nő, egy Győr környéki településen

Biztosításközvetítőként okozott kárt 11 éven keresztül.

Csütörtökön utoljára módosítják Szombathely 2025-ös költségvetését

15 millió forintot a Haladás VSE, 55 millió forintot a Falco kap, de civil alapra, hídfelújításra, és térfigyelő kamera rendszer fejlesztésére is kell még pluszban pénz.

Baleset történt Szombathelyen a Bartók Béla körút egyik gyalogátkelőhelyénél

Olvasónk szerint gyalogost gázoltak, a rendőrség egyelőre ezt nem erősítette meg.

A téli esküvő meglepő előnyei: spórolás és egyediség

Ha esküvőt tervezel, eszedbe jutott-e már, hogy a hideg évszakban is kimondhatod a boldogító igent?

Orbán Anita a TISZA külügyi vezetője

Bejelentette friss arcát a párt.

„A hallgatás most beleegyezés” - Diószegi Judit Szeles Szabolcs válaszát várja

A TISZA győri képviselőjelöltje szerint a helyi Fidesz nem kerülheti meg Lázár János roma közösséget sértő kijelentéseit.

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.