Habosított szilvás gombóc és pisztáciás málna az ünnep ízei

Farkas Bazsi 2022-08-20 15:59:00
Megkóstoltuk az idei ország tortáját. Szánkat csak az kente el, hogy 1100 forintba került egy szelet.

Ha augusztus 20, akkor ország születésnapi tortája. 

2007 óta tartja magát a hagyomány, hogy ezen a napon különleges tortát szolgálnak fel az ország cukrászdáiban, és most már az is hagyomány, hogy minden évben ezen a napon meg is kóstolom, hogy mit választott legjobbnak a Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete.

Az idei befutó a Huncut Szilva Herceg névre keresztelt torta volt. Már a név nagyon árulkodó: egy szilvás csoki mousse krém a fő alkotóelem, amit fahéjas, liszt mentes ropogósra helyeznek és még tovább bolondítanak egri vörösborral.

Fotó: Iván Ivett

A torta nagyon könnyű, a villa akadálymentesen szalad a tányér felé, első kóstolásra pedig a szilva kissé fanyar ízvilágára csatlakozik rá a csoki édessége, amihez szinte észrevétlenül érkezik meg a fahéj. Nekem gyermekkorom szilvásgombóca jutott kapásból eszembe. Az a fajta gombóc, amiben a töltelék előre, fahéjas cukorral összefőzött szilva volt. A gyümölcs pedig már egyfajta átmenet volt a kompót és a lekvár között, de textúrájában még hordozta a friss szilva vonásait. Kóstoló társammal arra jutottunk, hogy hosszú évek óta ez a torta a legjobb, amit augusztus 20-án kóstoltunk. 

A cukormentes torta is el lett idén találva. A “Nagyi kedvence” egy málnás, fehércsokis krém, pisztáciás alapon. Bevallom, nekem a pisztácia alap egy kicsit száraznak, fűrészporosnak tűnt, ám ezzel csak én voltam így. A kóstoló társan szerint pont jó az aránya a málnának, a csokinak és a pisztáciának. Abban pedig mindenképpen egyetértettünk, hogy a torta üdítő, jól körülhatárolható, karakteres ízekkel bír, és a mindenmentes sütikre jellemző semmiféle utóízt nem hordoz magában. 

Mindössze egy tényező kente el kissé a szánkat, hogy egy tortaszelet 1100 forintba kerül. De hát egyszer van születésnapja az országnak, nem igaz? 

Szólj hozzá!

Szombathely 700 millió forintot kap vissza a magyar államtól

Navracsics Tibor bejelentése szerint, működési támogatásként jár az összeg. 

Emberrablás Győrben: rendőrkézen az összes elkövető

Elfogták azt a férfit is, aki hónapokig bujkált a hatóságok elől - a brutális kényszerítésnek rendőri beavatkozás vetett véget.

Két új teherautó áll munkába a győri Hajléktalanokat Segítő Szolgálatnál

Összesen 28 millió forintért cserélték le a korábbi 18 és 10 éves kocsikat - szalagátvágás nem volt.

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.

A Rákóczi Ferenc utcát, a Várkört és a Pék utcát is felújítják Kőszegen

A közbeszerzést kiírták, egyelőre még nem lehet tudni, hogy ki lesz a kivitelező.

Harmadik alkalommal rendezték meg Győrben a Fehér Miklós Emléktornát

Az emlékezésé és az összetartozásé volt a főszerep szombaton, a Magvassy-csarnokban.

Paks II. - 80 milliárdos hűtlen kezelés gyanúja miatt feljelentést tett Tordai Bence

A politikus szerint a kormány annak ellenére utalta át a közpénztámogatást az oroszoknak, hogy az Európai Bíróság visszavonta kormánytámogatás lehetőségének engedélyét.

7 milliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, a szálak a Nyugat-Dunántúlra vezetnek

Fiktív számlákat állítottak ki, és vissza nem fizetett hiteleket vettek fel.

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.