Ezüst érdemkeresztet kapott a korábban a Savaria mozi büféjét bagóért bérlő Hetényi Norbert

Farkas Bazsi 2022-08-20 11:01:38
Az általa ügyvezetett Café 5 Kft. most éppen az MMIK kávézót bérli 15 ezer forintért.

Magyar ezüst érdemkeresztet kapott Hetényi Norbert, a Café 5 Kft. ügyvezetője. A kitüntetést Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára és Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár adta át - tudósított az MTI. 

Hogy a kitüntetést pontosan mivel érdemelte ki a cégvezető az a tudósításból nem derült ki. De az biztos, hogy Hetényi korábban a szombathelyi Fidesz egyik támogatója volt. 

2004-ben nyerte el a Café 5 Kft. a szombathelyi Savaria Mozi büféjének üzemeltetési jogát. A periódus 10 évre szólt, majd ennek lejárta után a fideszes városvezetés pályáztatás nélkül kétszer hosszabbította meg a bérleti szerződést 1-1 évvel, aztán ismét versenyeztetés nélkül újabb 3 évet kapott a cég. 

Mindeközben a bérleti díj egy forintot sem változott. A cég havonta 366 ezer 800 forint + ÁFÁ-t fizetett.

Végül pályázatot írt ki a 2019-ben megválasztott Éljen Szombathely! városvezetés. A Café 5 Kft. ugyan elindult a versenyen, de a licitet nem ők nyerték. 

A vendéglátás fő tevékenységre bejegyzett Kft. a tevékenységét nem adta fel. Miután az önkormányzat az üzemeltetés jogát visszaadta az államnak, a cég beköltözött a szombathelyi MMIK-ba.

Közérdekű adatigényléssel tudtuk meg, hogy itt 50 ezer forint + Áfa havidíjért bérelte a Café 5 Kft. az MMIK büféjét 2021. november 1 és 2021. december 31 között. 

Majd 2022-ben ez a díj egészen 15 ezer forintig zsugorodott. 

A szerződés szerint Café 5 Kft. csak akkor üzemeltette a kávézót, ha az épületben program van.

Egy ilyen alkalomkor a Kft. 15 ezer forint + Áfát fizetett ki.

Ez a megállapodás 2022. február 28. és 2022. április 30. közötti időszakra szólt.

Ez idő alatt pedig maximum 28 alkalmat határoztak meg, amikor a Café 5 üzemeltheti a helyiséget. Ezért összesen bruttó 533 ezer 400 forintot fizettettek a céggel. Az elszámolást az időszak lejárta után május 15-ig végezték el.

Érdekesség - és ezt az akkor megjelenő cikkünkben is kiemeltük - , hogy közérdekű adatigénylésünket február 26-án küldtük el, a Café 5 és az MMIK között kötetett megállapodáson február 25. dátum szerepel.

Hetényi Norbert egyébként idén áprilisban vette vissza a Café 5 Kft. ügyvezetését, korábban 2012. december 31-vel szűnt meg ez a tisztsége. 

Szólj hozzá!

84 millió forintért tervezik meg a 87-es főút Kám-Szombathely-Kőszeg közötti egy szakaszának felújítását

Felújítják a 86-ost a Rédics-Szombathely-Mosonmagyaróvár útvonalon, valamint Csepreg és Szombathely között is új aszfaltot kap a közút. Több vasi útszakasz is érintett.

4 hónappal Vígh Ferenc távozása után ismét van vezetőedzője a Haladásnak

Simon Ádám eddig sportigazgatóként, és megbízott vezetőedzőként dolgozott a klubnál, január 1-től előléptetik.

A buborék rendben, a címke már kevésbé - rozé pezsgőket vizsgált a Nébih

A Szupermenta teszt szerint inni lehet, olvasni viszont nem mindig volt mit: jelölési hibák miatt öt terméknél indult eljárás.

Újabb szombathelyi belvárosi étterem zár be 

A Fórum azt ígéri, csak téli szünetet tartanak.

Lázár János busszal érkezett Sárvárra

Egy zsáktelepülésről, Csánigról tömeg közlekedett a miniszter, de azt nem tudjuk, hogy oda hogy jutott el.

Hogyan élik túl a kapcsolatok az édeshármast?

A Reddit egyik kérdése elég figyelemfelkeltő volt nemrég: milyen tapasztalatokkal gazdagodtak azok a férfiak, akik már kipróbálták az édeshármast párkapcsolatuk során?

Autómosó alkatrészeit lopta el egy férfi Győr mellett

És nem azért, hogy a saját kocsiját mossa le velük.

Rába Kálmán váltja Bana Tibort a Vas megyei közgyűlésben

Sorcsere a Közösen Vas Megyéért Egyesületben.

Tippek a tárgyaid biztonságos tárolásához

Sokunk találkozott már azzal a helyzettel, hogy szűkös hely miatt raktárbérlésen gondolkodott. De hogyan tudod biztosítani, hogy a tulajdonod biztonságban legyen? Az alábbi ötletek segítenek abban, hogy hatékonyan őrizd meg az értékeidet.

Meglévő webtárhely: biztonság vagy kockázat?

Sok vállalkozás működtet már weboldalt, de amikor jön a megújítás vagy új oldal építése, az igazi kérdés, hogy használható-e a korábbi tárhely. Ilyenkor gyakran kiderül, hogy a hozzáférés nem teljes körű – hiányzik a CPanel vagy más adminfelület, ami akadályozhatja a további fejlesztéseket.

Fedezd fel a vetex anyagok sokoldalúságát!

Amikor ruhák vagy textíliák tervezésébe kezdesz, talán eszedbe sem jut, hogy milyen fontos szerepet játszanak a vetexek. Ezek az anyagok akkor mutatják meg igazi erősségeiket, amikor megfelelő tartást szeretnél adni a készülő ruhadaraboknak.

Újabb letartóztatás a Szőlő utcai javítóintézetben történt bántalmazások ügyében

Egy további személy egy hónapig tartó letartóztatását rendelte el a Budai Központi Kerületi Bíróság Szőlő utcai ügyben.

Megdöbbentő, eltitkolt jelentésről beszélt Magyar Péter, amit még ma nyilvánosságra fog hozni

Az állami gondozásban élő gyermekeket érő visszaélésekről készült, eddig nyilvánosság elől elzárt dokumentumról számolt be a TISZA Párt elnöke.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint míg Brüsszel a multikat védi, addig a kormány az árrés-stopot

Az Európai Bizottság bírálata ellenére a kabinet meghosszabbította és kiterjesztette az intézkedést.

Rekordmennyiségben ajánlunk programot a hétvégére

Advent harmadik hetében is van mit csinálni Győrben.