Szombathelyi volt a Szigeten verekedő két férfi, elfogták őket

Nagy Donát 2022-08-19 10:52:00
Súlyosan megsérült az egyik leütött vendég, akibe még a földön fekve is belerúgott egyikük; mégis szabadlábon védekezhetnek.

Gyanúsított lett a Sziget Fesztiválon verekedő két férfi, adta hírül a rendőrség.

A közleményük szerint

egy 23 éves szombathelyi férfivel szemben súlyos testi sértés és könnyű testi sértés bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt folyik büntetőeljárás, a 24 éves társát bűnsegédi magatartással gyanúsítják.

Korábban a teljes magyar médiát bejárta egy videófelvétel arról, hogy egy férfi két másik férfit bántalmaz augusztus 12-én este a Sziget fesztivál területén. A mentők súlyos sérüléssel szállították a sürgősségi osztályra a kiütött belga férfit, aki azóta kijöhetett a kórházból. A másik, osztrák férfi "csak" könnyebb sérüléseket szenvedett.

A videón az látszott, hogy egy magyarul beszélő férfi előbb hátulról ütött le egy kék pólót viselő férfit, akit előzetesen már bántalmazott, majd néhány másodperc múlva odament egy másikhoz, őt is leütötte, aztán a földön fekvő férfit még fejbe is rúgta.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság rendőreinek a Sziget fesztivál biztonsági emberei jelezték, hogy a fesztivál területén verekedés volt. A nyomozás során az óbudai nyomozók azonosították a feltételezett elkövetőket egy 23 és egy 24 éves szombathelyi férfit, akiket a szombathelyi nyomozók 2022. augusztus 18-án gyanúsítottként hallgattak ki.

A gyanúsítottak szabadlábon védekeznek, zárul a közlemény.

Szólj hozzá!

Baleset történt Szombathelyen a Bartók Béla körút egyik gyalogátkelőhelyénél

Olvasónk szerint gyalogost gázoltak, a rendőrség egyelőre ezt nem erősítette meg.

A téli esküvő meglepő előnyei: spórolás és egyediség

Ha esküvőt tervezel, eszedbe jutott-e már, hogy a hideg évszakban is kimondhatod a boldogító igent?

Orbán Anita a TISZA külügyi vezetője

Bejelentette friss arcát a párt.

„A hallgatás most beleegyezés” - Diószegi Judit Szeles Szabolcs válaszát várja

A TISZA győri képviselőjelöltje szerint a helyi Fidesz nem kerülheti meg Lázár János roma közösséget sértő kijelentéseit.

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.