Elegük van az egyházak és az állam összefonódásából az ateistáknak

Nagy Donát 2022-08-19 07:08:48
Kampányt indítanak, és az októberi népszámláláson az ateista rubrika beikszelését kérik.

A Magyar Ateista Társaság közösségi gyűjtést indít arra a kampánycélra, hogy a 2022 őszi népszámláláson a lehető legtöbben vallják magukat ateistának vagy vallástalannak, ezáltal erősítve a vallástalan közösség érdekképviseletét, derül ki a Facebook-oldalukról.

Akiknek elegük van a „keresztény Magyarország” szólamából, az egyházak és az állam összefonódásából, a régimódi kereszténydemokráciából azoknak fel szeretnénk hívni a figyelmét arra a lehetőségre, hogy a népszámláláson vallhatják magukat kifejezetten ateistának, felekezeten kívülinek, vagy megtagadhatják a válaszadást a világnézeti kérdésre

– írják a Go Get Funding oldalukon. Azért is tartják fontosnak egy ilyen kampány indítását, mert a 2011-es népszámláláson elért 54,19% után, figyelembe vége az azóta készített felméréseket, jó esélyt látnak arra, hogy a magukat kereszténynek vallók aránya 50% alá csökkenjen.

Az állam és az egyház elválasztását célzó intézkedések, intézmények eltörlése, megszüntetése a kormány politikájának szerves része, és a "régi vágású kereszténydemokráciában" már a "teremtés rendjére" hivatkozva módosítják a húsvétinek nevezett alaptörvényt. Kormánypárti politikusok és újságírók rendszeresen betegnek, erkölcstelennek, hazaárulónak és nemzettagadónak nevezheti ateistákat; és azt is hangoztatják, hogy a kereszténydemokrata rendszer legfőbb ellensége nem az iszlám, hanem az ateizmus

– írják.

Úgy gondolják, hogy minél többen vallják magunkat ateistának, vallástalannak, akkor politikusok rá fognak ébredni arra, hogy őket is képviselniük kell; így kívánják megállítani a teokratikus tendenciákat.

A kormány, sőt, több ellenzéki politikus szerint is "Európában az ateista is keresztény". Ideje, hogy megmutassuk, nem tagadhatják el az identitásunkat. Mutassuk meg, hogy mi is számítunk!

Részben adományokból szeretnének legalább egy óriásplakátot felállítani, valamint tv reklámot készíteni az ateista világnézet felvállalásának népszerűsítésére, melyet társadalmi célú hirdetésként és internetes reklámkampányként juttatnának el az állampolgárokhoz.

Címlapkép: Szigetváry Zsolt / MTI

Szólj hozzá!

Íme a győri vásárcsarnok ünnepi nyitvatartása

Még szenteste napján délelőtt is vásárolhat, aki csak az utolsó pillanatban ér rá. 

Gyakorlatban ismerkedtek a hulladékgazdálkodással a Széchenyi István Egyetem hallgatói

A GYHG szakmai központja idén is tárt kapukkal várta a jövő környezetmérnökeit.

Gulyás Gergely a Szőlő utcai visszaélésekről: a rendőrség veszi át a javítóintézeteket

Bűncselekmények, elmaradt ellenőrzések és egy későn felismert rendszerhiba árnyékában keresi a felelősöket a kormány.

A szombati szabályok lesznek érvényesek az áthelyezett munkanapon Győrben

December 13-án módosul a parkolási rend a felszíni zónákban.

Vonatpótló busz jár Győr és Csorna között december 12-én

Egynapos vágányzár miatt módosul a közlekedés a GYSEV vonalán.

Elhunyt Balázs Péter

A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező 82 éves volt. 

Az ellenállhatatlan gyémánt és arany csillogása

A gyémánt az örök vonzalom jelképeként ismeretes.

Bezárta volt barátnőjét a házba és nem engedte ki egy celldömölki férfi

Aztán fiával együtt kezdte el ütni a nő új párját.

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik.