Másfél milliárd forintért épül hattyúhíd, kilátó és üvegfalú étterem Orbán Viktor falujában

Nagy Donát 2022-08-18 07:58:01
Felcsúton folytatódnak a látványberuházások.

Orbán Viktor miniszterelnök szűkebb pátriájában a kieső támogatások ellenére is folytatónak a látványberuházások, adta hírül az RTL.

Felcsúton korábban 250 milliós uniós támogatásból építettek meg egy kisebb mesterséges tavat, amelybe aztán egy mesterséges szigetet is elhelyeztek.

És ha már van sziget, híd is kell, amin be lehet jutni.

Így a turisták hamarosan egy hattyút formázó hídon sétálhatnak át a víz felett. Arra, hogy a miniszterelnök köreiben tovább folytatódnak a látványberuházások, Hadházy Ákos (független) országgyűlési képviselő hívta fel a figyelmet.

A madarat formázó hídszerkezet hátsó részén egy néhány méter magas kilátót is kialakítottak már, ahonnan rálátni az ikonikus felcsúti kisvasút állomására is. Sőt, a tó partján épül még egy üvegfalú étterem is, amely szintén kapott egy kilátóteraszt.

Az egész beruházás 1500 millió, azaz másfél milliárd forint közpénzt emészt fel.

Hadházy Ákos szerint ez a látványosság szép jelképe lesz az eltékozolt uniós és adófizetői pénzeknek, hiszen a jelenlegi időszakban sokan kerülnek nagyon nehéz anyagi helyzetbe.

Mészáros László, Felcsút polgármestere szerint a látványosságnak praktikus céljai is vannak; a tó eredetileg záportározó volt, de a feltöltése után kiderült, hogy a környéken megemeli a talajvíz szintjét, és beáznak miatta a pincék. Mint mondta, ezért döntöttek úgy, hogy  turisztikai céllal megpályázzák a kiépítését.

A beruházás dokumentumait a Transparency International perelte ki a Magyar Turisztikai Ügynökségtől, ekkor derült ki, hogy mennyibe kerül az adófizetőknek a beruházás. Az ügynökség egyedi döntéssel adott pénzt az önkormányzatnak, a munka kivitelezője a Fejér-B.Á.L. Zrt., azaz Mészáros Lőrinc gyermekeinek építő cége lett.

Szólj hozzá!

Néher András: 868 milliárd forintból fejlesztik a magyar energiarendszert

Az alacsony dunai vízállás megmutatta, hogy az energiaellátás biztonságához a hálózat, az energiatárolás, valamint a szél- és geotermikus energia fejlesztésére is szükség van.

Hajtó Péter maga kért hatósági vizsgálatot az Ipari Park Kft.-nél végzett munkája miatt – több más ügyben is feljelentést tett

A független képviselő szerint Pintér Bence állításai nem felelnek meg a valóságnak, közben fiktív foglalkoztatás, hivatali visszaélés, valamint egyes építésügyi és városfejlesztési döntések miatt is a hatósághoz fordult.

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.