LMP: Jár a rezsivédelem a fogyatékossággal élő embereknek és az őket ellátó szervezeteknek!

Fehér Buda 2022-08-17 17:00:06
A zöld párt azt követeli, hogy a magyar kormány védje meg a fogyatékossággal élőket és családjaikat.

Nemrég érkezett a szerkesztőségünkhöz az LMP közleménye, amelyben arról írnak, hogy követelik, a magyar kormány védje meg a fogyatékossággal élőket és családjaikat. A teljes közleményt a továbbiakban változtatás nélkül közöljük:

Az LMP - Magyarország Zöld Pártja követeli, hogy a magyar kormány védje meg a fogyatékossággal élőket és családjaikat, vizsgálja felül a költségvetést és csoportosítson át azonnali forrásokat annak érdekében, hogy ne kelljen a mindennapi betevőért, a megélhetésért a lehetetlent átlépve tíz körömmel küzdeniük. Ezért támogatjuk a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) javaslatait, melyek a fogyatékossággal élőket és családjaikat védik. Növeljék meg számukra a felhasználható kedvezményes villamos energia keretet és bővítsék rászorultság szerint a kedvezményezetti kört.

Elvárjuk, hogy a fogyatékossággal élő emberek ellátásáról gondoskodó civil, önkormányzati és állami fenntartású intézmények is az egyházihoz hasonló normatívában, továbbá kedvezményes rezsidíjakban részesüljenek.

Magyarországon közel hatszázezer ember él valamilyen fogyatékossággal, ennek ellenére Magyarországon nincs fogyatékosságügyi szakpolitika, a kormány szociálisan egyáltalán nem érzékeny.

A fogyatékossággal élő embereket ápoló, gondozó intézmények hatalmas anyagi és humánerőforrás deficittel küzdenek, az ellátások mennyisége nincs arányban a szükséglet nagyságával, sokan alig, vagy egyáltalán nem részesülnek ellátásban. Ráadásul az önkormányzatok, a civil szervezetek jóval alacsonyabb normatívát kapnak az egyháziaknál, ami így hátrányosan különböztet meg ellátottat az ellátottól. Mindemellett nincsenek megbecsülve a szociális dolgozók sem, érdemi bérrendezés sem történik évek óta a szektorban.

Ungár Péter,
az LMP frakcióvezetője

 

Szólj hozzá!

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát. 

Pintér Bence helyretette az Ugytudjuk szerződését és visszaadta a hólapátot Fekete Dávidnak

Azzal talán vissza lehet hordani a Győr-Szol-ba a hiányzó 1 milliárd 700 millió forintot.

Vágányzár a Győr-Budapest vonalon - több járat menetrendje módosul februárban

Pályakarbantartás miatt egyes vonatok nem érintik a Keleti pályaudvart, a nemzetközi és elővárosi közlekedésben is változások lesznek.

"Hosszú évek óta hitvallásom, hogy egy dolog szent az maga a fesztivál."

Olvasói levelet kaptunk a Győr-Logistic Kft. ügyvezetőjétől, Lakatos Gyulától.

Egy szombathelyi születésnapon tört ki verekedés

Félreérthető szituba keveredett egy nő és egy férfi.

Pintér Bence: Újra indulok a polgármesteri székért!

Az is kiderült, hogy a TSZV-nek van 15 egyéni jelöltje.

Pintér Bence: Fekete Dávid és a Győr-Szol hülyének néz mindenkit

A polgármester szerint a cég cáfolata csak trükk a számokkal, és továbbra sem tudni, hogy hol a pénz!

Kávé, festmények és múzeumi szakmai nap - februári programok a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetés a Café Kultúrban, szakmai nap múzeumi dolgozóknak, és még több izgalmas időszaki kiállítás várja az érdeklődőket februárban Győrben.

A Győr-Szol-t azonnal megvédte saját médiacége az eltűnt(?) milliárdok ügyében

Ráadásul ők már azt is tudják, hogy Pintér Bence lepaktált a TISZA Párttal. 

A járdán akarta elütni haragosát egy nő Győrben

Meglátta a zebránál, dühbe gurult, majd megfenyegette, hogy megöli - három évet is kaphat.

A Győr-Szol szerint nem tűnt el 1 milliárd 700 millió forint

Közleményben reagált a cég Pintér Bence kijelentéseire.

Kiskorú gyermekével lopatott egy nő Szombathelyen

Egy doboz gyógynövényt tartalmazó étrend-kiegészítő kapszulát csent el.

30 és 100 négyzetméteres lakások is lesznek a szombathelyi volt SZTK-épületében kialakítva

Üzleteknek és egészségügyi szolgáltatóknak is alakítanak ki helyiségeket.