Eddig napi 250-300 ezer forintból volt meg a szombathelyi jégcsarnok rezsije, ez januártól a duplája is lehet

Farkas Bazsi 2022-08-15 06:38:21
A Pingvinek optimisták, szerintük a város közössége is velük van abban, hogy a létesítmény üzemeltethető legyen.
 
2017. januárjában tették le a szombathelyi Jégcsarnok alapkövét. A ceremónián részt vevő Hende Csaba (Fidesz-KDNP) parlamenti képviselő és a város akkori polgármestere Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) nagyon optimisták voltak, hiszen akkor azt mondták, az év végére állni fog létesítmény.

Korábban nem egyszer írtunk róla, hogy az élet aztán átírta a politikusi előrejelzést, hiszen elég döcögve haladt a projekt. Nehéz lenne
megmondani, hogy erről ki tehet, hiszen az építkezés TAO finanszírozásból valósult meg, ami azt jelenti, hogy a vállalkozók odaadott adójából gazdákodhattak az építtetők.

Az építkezésre 2 milliárd 200 millió forintos keretet kapott a Szombathelyi Pingvinek Jégkorong Klub. A Magyar Jégkorong Szövetség önerőnek beszámította azt a földterületet, amire a jégcsarnok épült és a nyitott jégpálya mögött található.

Aztán telt múlt az idő. Egy ideig haladt is a csarnok építése, 2018. novemberében egy sajtó bejárást tartottak, ahol a projekt felelőse, a
SZOVA Zrt. igazgatója optimista kijelentést tett, és azt mondta, hogy 2019. decemberére készen lesz a létesítmény.

De nem lett.

A többszöri újratervezés után végül idén március végén írhattunk arról, hogy kinyit a jégcsarnok. Közel Két hónapos próbaüzemet tartott a létesítmény tulajdonosa a Szombathelyi Pingvinek Jégkorong Klub.
 
A lakosság kezdeti lelkesedése hamar alábbhagyott, ám a Pingvinek az Ugytudjuk.hu-nak nyilatkozva azt mondták, így is bíznak abban, hogy a szombathelyi közösség képes lesz fenntartani a létesítményt.

A mostani tervek szerint augusztus utolsó heteiben már jeget készítenének a csarnokban. Ez azért lenne fontos, mert a szomszédos
Zalaegerszegről is érkeznének edzőtáborozni csapatok, illetve a jelenleg a Pingvinek kötelékébe tartozó több mint 200 gyermek is el tudna kezdeni készülni a bajnoki idényre.

Az épület üzemeltetése egyelőre decemberig biztosított, addig van ugyanis tervezhető TAO kerete az egyesületnek.

Jelenleg naponta 300 ezer forintba fér bele a Jégcsarnok rezsi számlája, ez távhőt, vizet és villanyt foglal magába. A mostani ismeretek szerint ez az összeg januártól akár a duplájára is nőhet.
 

Szólj hozzá!

Újra megnyílt az önkormányzati hűsítőpont a Baross úton, Győrben

Az újabb hőhullám miatt ismét ingyenes felfrissülési lehetőséget biztosít az önkormányzat a belvárosban.

Magyar Péter: akár teljesen leállhat a paksi atomerőmű a Duna alacsony vízállása miatt

A miniszterelnök szerint az energiaellátás jelenleg biztosított, de a kormány már az esetleges ipari korlátozásokra is felkészül a rendkívüli hőség okozta helyzet miatt.

Három napra bezár az Aranypart I. Győrben, a maraton világbajnoki válogató miatt

Augusztus 3. és 5. között nem lehet fürdeni a Mosoni-Duna ezen szakaszán, az Aranypart II. azonban a megszokott rend szerint várja a strandolókat.

Dinnyével köszönték meg a győri kukások nyári hőségben végzett munkáját 

A GYHG ezúttal magyar dinnyével lepte meg valamennyi dolgozóját, ezzel is elismerve a kánikulában végzett munkájukat. 

Orbán Viktor kedvenc lapja arra buzdítja a fideszeseket, hogy a hőhullám alatt járassák csúcsra a klímákat és a fagyasztókat, hogy “lerohadjon az ország” - reagált a miniszterelnök

Magyar Péter szerint elfogadhatatlan, hogy egyes orgánumok az ország nehéz helyzetében pazarlásra buzdítanak és a közműrendszerek összeomlásában reménykednek.

Csütörtök estétől lezárják a győri vasútállomás utascsarnokát

A felújítás ideje alatt a csarnok nem lesz használható, a jegyvásárlás az aluljárónál kihelyezett automatákból, illetve online is biztosított.

Az M86-os és az M87-es fejlesztéseket nem állította le véglegesen a kormány!

Ez derül ki Vitézy Dávid miniszter Rápli Róbert képviselőnek írt leveléből.

Döntött a kormány az oktatásirányítás teljes átalakításáról

Augusztus 20-án az összes tankerületi igazgatói pozíciót nyílt pályázaton hirdetik meg és szemben a korábbi gyakorlattal, a polgármestereket is bevonják a döntésekbe; a kiválasztott igazgatók öt évre fognak megbízást kapni.

Pintér Bence: a közétkeztetésben is a 16 év alatt kialakult piaci torzulásokkal kell szembenézni

A polgármester szerint az új közbeszerzést úgy alakították át, hogy több szereplő is versenybe szállhasson, ugyanakkor több eljárásban jogorvoslat miatt még nem hirdethetnek eredményt.

Különleges égi jelenség vár ránk: részleges napfogyatkozás lesz látható Magyarországról augusztus 12-én

A naplementével együtt érkező ritka látványra legközelebb csak 2039-ben lesz hasonló alkalom.

Irodalmi estek, sárvári Korda koncert, és körmendi májusfa kitáncolás 

Megküldte az NKA pályázaton 50 milliót nyert gencsapáti egyesület az elszámolását. 17 millió forintot utaltak vissza a szervezetnek.

Több mint 10 milliárd forint állami támogatást kapott hat év alatt az ETO FC akadémiája

A győri klub a negyedik legtöbb közpénzben részesült a kiemelt futballakadémiák között 2020 és 2025 között.

Régi dallamok töltik meg a folyók városát: először rendezik meg a Győri Régi Zenei Hetet

Mesterkurzusok, esti koncertek és a historikus zene legkiválóbb hazai előadói várják az érdeklődőket augusztus 16. és 21. között a Bencés Gimnáziumban és a Loyolai Szent Ignác-templomban.

Feladta magát: letartóztatták a győri halálos gázolás gyanúsítottját

A 19 éves férfi tíz nap bujkálás után önként jelentkezett a rendőrségen, a bíróság egy hónapra elrendelte a letartóztatását.

Lezárták a győri Baross híd, Hunyadi utca és Wesselényi utca közötti járdáját - felújítás kezdődött az egyik legforgalmasabb gyalogos szakaszon

Az Útkezelő Szervezet a nyári tanszünet idején végzi el a 160 méteres járdaszakasz teljes felújítását. A munkák idejére kerülőutat jelöltek ki.

2020 és 2025 között 11 milliárd 852 millió forintot kapott az államtól az Illés Akadémia, a kiemelt akadémiai státusza miatt

De ezen felül is kapott állami pénzt. Összesen 14 milliárd forint után csippant a telefon.

Harmadfokú hőségriasztás lép életbe - csütörtöktől, jövő kedd éjfélig tart a rendkívüli készültség

A tartós kánikula komoly egészségügyi kockázatot jelent, a hatóságok fokozott óvatosságra kérik a lakosságot.

Újabb szervezet állt ki az M87-es mellett: a Közösen Vas Megyéért Egyesület is nyílt levélben fordult Vitézy Dávidhoz

Az egyesület szerint a túlárazott beruházásokkal szemben fel kell lépni, de a Kőszeg és Szombathely közötti négysávos út megépítését nem szabad elhalasztani.

Új látványelemekkel, különleges fényfestéssel és erős vállalati összefogással készül a jubileumi Savaria Történelmi Karnevál

A 25. jubileumi Savaria Történelmi Karnevál sajtótájékoztatóján a szervezők ismertették a rendezvény legfontosabb újdonságait, bemutatták a jubileumi év kiemelt programjait, valamint a Karnevál megvalósítását segítő vállalati partnereket és együttműködéseket.